Její program má na starosti Klub tanečních souborů Rokytka ve spolupráci s Folklorem Plzeň a podporou ministerstva kultury, vedení okresního města a DDM Rokycany. Veřejnost je zvána především v sobotu 24. února do obřadní síně radnice, kde se od 15 hodin setká s legendou tohoto nástroje Václavem Švíkem a následuje komorní dudácký koncert.

Dění ale zahájí už páteční podvečer. Účastníci dudácké dílny si v Domě dětí a mládeže vyzkoušejí pod vedením lektora Dalibora Bárty principy sólové hry, dudáckého doprovodu a způsoby zdobení melodie. A protože jde už o 22. ročník akce, mají pořadatelé zkušeností na rozdávání. Besedovat se bude dlouho do noci a ve vzájemná výměna znalostí bude pokračovat i v sobotu dopoledne.

Umělkyně Jana Audesová, která vyučuje výtvarnou výchovu na gymnáziu, představuje svoji tvorbu v rokycanské galerii Fouyer do poloviny dubna.
Rokycanskou galerii Fouyer obsadila až do půlky dubna díla Jany Audesové

Před 15. hodinou se pak hudebníci i posluchači přesunou do prostor úřadu na Masarykově náměstí. Po Švíkově vyprávění a zodpovězení případných otázek bude následovat recitál muzikantů z Rokytky, Malé muziky Orchestru lidových nástrojů Plzeňského kraje a účastníků hudební dílny.