„Odehrajeme asi sto vystoupení ročně. Jestli bylo v minulosti některé z nich právě u vás v regionu, to si nevzpomínám. Rozhodně k vám ale bohužel nejezdíme často,“ řekl Miroslav Wanek, který se v kapele stará o kytaru, klávesy a zpěv.

Máte k Rokycansku přesto nějaký vztah?
Hrajeme na stovkách míst jak po Čechách, tak v Evropě, ale také třeba v USA, Japonsku, Austrálii. Samozřejmě, že na některá místa se vracíme častěji a pravidelněji a někam zavítáme jen čas od času. Ale vážíme si všech, kteří si nás pozvou.

Co se vám vybaví, když se řekne Rokycany?
O Rokycanech toho po pravdě moc nevím, jen to, že je to jedno z nejstarších měst v Čechách. Máte tam kostel z 11. století podobně jako v mém současném bydlišti v Jakubu u Kutné Hory. A také se mi vybaví jméno mistra Jana Rokycany. A z té novější historie, že skrze Rokycany probíhala demarkační čára a také, že je od vás Věra Bílá.

UŽ JSME DOMA: Kapela Už jsme doma vznikla v Teplicích v roce 1985. Její hudba je už od počátků punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. Především díky své originalitě pronikli UJD po roce 1989 do evropských klubů a dnes už mají fanoušky prakticky po celém světě.

Došlo v kapele během poslední doby k nějakým změnám? Jakými úspěchy se můžete pochlubit?
Několik let už s námi hraje Adam Tomášek na trubku. Podařilo se nám uskutečnit pár koncertů v Japonsku, v Austrálii, Novém Zélandu a v USA, také jsme byli na Ukrajině a v Bělorusku a nyní se chystáme na historicky první koncert v Londýně. Nahráli jsme hudbu k večerníčku Krysáci a chystáme hudbu i k loutkovému filmu Lajka režiséra Aurela Klimta.

Na co se mohou návštěvníci koncertu v Kasínu těšit?
Jelikož se jedná o první koncert po křtu nové desky, tak zcela jistě se mohou posluchači těšit na nové písně a také fyzicky na nové CD, které sebou, ještě trochu teplé z pekárny, přivezeme.