PLZEŇSKO

Bude se soutěžit o Křimického zelmistra
Kdy: pátek 12. ledna od 17.00
Kde: restaurace Saracena, Plzeň-Křimice
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Městský obvod Plzeň 5 - Křimice pořádá v pátek od 17 hodin v restauraci Saracena tradiční soutěž o nejlepší nakládané kysané zelí. Připravena bude ochutnávka zelných gastronomických specialit, hudební doprovod obstará Májka Band. Vyhlášení výsledků v 19 hodin.

Pod lampou zahraje Radosta
Kdy: pátek 12. ledna od 20.00
Kde: Divadlo Pod lampou, Plzeň
Za kolik: 250 korun na místě
Proč přijít: V Divadle Pod lampou zahraje v pátek večer plzeňská kapela Radosta, která představí svoji hudební poctu filmu Kulový blesk i něco navíc. Jako host vystoupí kapela Downbelow v sestavě s Petrem Kružíkem, známým mimo jiné ze svého působení v kapele Priessnitz. Během večera se bude prodávat charitativní pivo Radostná Dvanáctka na podporu Hospice Svatého Lazara.

Zabijačkové pochoutky ochutnáte v Lokále
Kdy: sobota 13. ledna od 11.00
Kde: Lokál, Plzeň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na první ze série tradičních zimních zabijaček se můžete vydat v sobotu od 11 hodin do prostor před Lokálem pod Velkým divadlem v Plzni. Nebudou chybět čerstvé zabijačkové pochoutky jako třeba jitrnice, jelítka, ovar nebo guláš. Akci doplní tematická hudba v podání uskupení Perla. Posedět bude možné jak venku, tak vevnitř.

Rybáři mají bál v Klášteře
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: KD Klášter
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Základní organizace Českého rybářského svazu v Nepomuku pořádá Rybářský bál. V Kulturním domě v Klášteře začne v sobotu ve 20 hodin, k tanci a poslechu bude hrát Classic Band, připravena je i bohatá tombola. Vstupenky na tel. č. 603 516 907.

Po dětech nastoupí v Číčově hasiči
Kdy: sobota 13. ledna od 14.00 a 20.00
Kde: KD Číčov
Za kolik: dobrovolné vstupné a 150 korun
Proč přijít: Hned dvě akce připravili na sobotu v Číčově. Nejprve to bude od 14 hodin Dětský maškarní bál, kde je vstupné dobrovolné. Večer pak ve 20 hodin začne Hasičský bál, kam je vstupné 150 korun. V obou případech se o hudební doprovod postará Robert Jíša.

DOMAŽLICKO

Country bál pro zámek Čečovice
Kdy: sobota 13. ledna od 19.00
Kde: Lidový dům Staňkov
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Plzeňský Klub Ladislava Lábka, jenž se již řadu let snaží opravit poničený zámek v Čečovicích na Domažlicku, organizuje tradiční Country bál. Výtěžek z bálu půjde na záchranu zámku stejně jako peníze získané z dalších klubem pořádaných akcí. K tanci a poslechu bude hrát kapela Album, o předtančení se postará taneční skupina Avanti Domažlice, jejíž členové – od dětí po dospělé – se věnují standardním i latinskoamerickým tancům. Zámku pomůže i tombola, program obohatí soutěže, oblečení ve stylu country je vítáno. Rezervace vstupenek či autobusu z Plzně a zpět je možná na e-mailu zamek-cecovice@seznam.cz nebo na telefonu 773 593 217.

Galavečer Aktiv sportu
Kdy: sobota 13. ledna od 20.00
Kde: sál Šumava, Horšovský Týn
Za kolik: neuvedeno
Proč přijít: Aktiv sport Horšovský Týn zve všechny své příznivce na galavečer, který se koná v sobotu v sálu Šumava. V 17 hodin budou vyhlášeni nejlepší atleti a ve 20 hodin začne ples. K tanci a poslechu zahraje kapela Fousy. Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji u Františka Cihláře – 736 227 357.

S Jiřím Kolbabou do východní Afriky
Kdy: čtvrtek 11. ledna od 18.30
Kde: kino Staňkov
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Vydejte se společně s Jiřím Kolbabou na objevnou cestu do oblasti, která od nepaměti lákala největší dobrodruhy planety. Setkáte se s místními domorodci, ale hlavně se zástupci přitažlivé i obávané fauny. Spatřit zblízka exotické africké šelmy patří pro mnoho dobroduhů ke splněným snům.

Turistická vycházka
Kdy: sobota 13. ledna od 13.00
Kde: odjezd z autobusového nádraží v Poděbradově ulici, Domažlice
Za kolik: jízdné na Babylon
Proč přijít: Na lednovou vycházku zve všechny zájemce Klub českých turistů Domažlice. Sraz je ve 13 hodin na autobusovém nádraží v Poděbradově ulici, odkud se vyráží na Babylon k hotelu Bohmann. A z Babylonu přes Havlovice se už do Domažlic pošlapete po svých. Trasa měří 7 kilometrů.

KLATOVSKO

Prohlídky hradu Kašperk s kastelánem
Kdy: sobota a neděle 13. a 14. ledna od 13.00
Kde: hrad Kašperk
Za kolik: 250 korun, snížené (senioři, ZTP, studenti, děti) 170 korun
Proč přijít: Pro nadšence o historii, památky a příznivce Šumavy opět připravili na Kašperku prohlídky hradu s kastelánem. Společně se vydáte na výpravu za historií a zajímavostmi královského hradu, popíšete si nejrůznější dodnes viditelné detaily hradní architektury doby Karla IV. Následně vystoupáte západní věží na vrchol a podíváte se odtud na zimní Šumavu.

Loutkové divadlo – Zachráněný princ
Kdy: pátek 12. ledna od 17.00
Kde: Sokolovna Sušice, Husův sál
Za kolik: 20 korun
Proč přijít: Na loutkovou pohádku se můžete s dětmi vypravit v pátek v podvečer. V sušické Sokolovně to bude Zachráněný princ. Pohádky jsou vhodné pro děti od 3 let.

Komentované prohlídky Mouřence
Kdy: sobota 13. ledna od 11.00
Kde: kostel sv. Mořice, Annín-Mouřenec
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Každou sobotu se můžete přijít podívat do kostela a kostnice na Mouřenci, konají se tu pravidelné prohlídky. Rezervace není nutná. Tak si přijďte prohlédnout místo, kde režisér Jiří Strach natáčel pohádku Anděl Páně 1.

Maškarní s Culinkou
Kdy: sobota 13. ledna od 15.00
Kde: KD Klatovy
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Písničky a vystoupení pro děti s názvem Maškarní s Culinkou je na programu v sobotu v klatovském kulturním domě. Vstupenky jsou k mání na mksklatovy.cz.

PSYCON – Reborn, Heehy, Basic
Kdy: sobota 13. ledna od 21.00
Kde: Falcon Club Klatovy
Za kolik: 230 korun
Proč přijít: Připravte se na celou noc originální zábavy v klubu Falcon. Čekají vás úžasní DJs, barvitá výzdoba a spousta pozitivní energie. Hvězdy večera budou Dj Reborn, Basic a Heehy. Kromě toho se můžete těšit i na chillout zónu, oblíbené drinky a plno zábavy. Bude to cesta do říše snů a dobrodružství.

ROKYCANSKO

Zbiroh připravil večerní a dětské prohlídky
Kdy: pátek 12. ledna od 18.00 a sobota 13. ledna od 13.30
Kde: zámek Zbiroh
Za kolik: základní vstupné 250 a 195 korun
Proč přijít: Dva druhy prohlídek si opět připravili na tento víkend na zámku ve Zbirohu. V pátek budou mít návštěvníci možnost ve večerních hodinách prožít příběh majitelů hradu Zbiroh od Přemysla Otakara II. přes Karla IV., Rudolfa II. či Krále železnic Henryho Bethela von Strousberga až po šlechtický rod Colloredo – Mannsfeldů. Sobotní prohlídka bude určena dětem od 6 let. Ty si prohlédnou například vzácné nálezy z doby, kdy byl Zbiroh pouhým hradem, a projdou mnoha krásnými místnostmi a salonky, které je provedou historií zámku od gotické doby až po secesi. Na prohlídky je nutná rezervace na e-mailu pokladna@zbiroh.com nebo tel. 602 527 632. Více informací na webu zbiroh.com.

Bušovičtí včelaři zvou na parket
Kdy: pátek 12. ledna od 20.00
Kde: Bušovická hospoda
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Nadšenci ze včelařské organizace v Bušovicích pořádají v pátek 12. ledna bál. Začíná v Bušovické hospodě ve 20 hodin za doprovodu Classic Bandu a láká i na bohatou tombolu. Rezervace vstupenek je zajištěna na telefonu 775 072 737.

Gymnázium otevře své dveře
Kdy:
sobota 13. ledna od 8.00
Kde: G+SOŠ Rokycany
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Gymnázium a Střední odborné škola Rokycany připravily na sobotu Den otevřených dveří. Uchazeči o studium i jejich rodiče mohou navštívit obě zařízení od 8 do 12 hodin. Možné bude prohlédnout si zázemí školy (laboratoře, učebny, sportovní aktivity) a také si vyzkoušet nanečisto přijímací zkoušky.

TACHOVSKO

Novoroční ples města Planá
Kdy: sobota 13. ledna od 19.30
Kde: Kinonekino Planá
Za kolik: 490 korun
Proč přijít: V pořadí 3. Novoroční ples města Planá zahájí kulturní sezonu v Plané. Celým večerem vás jako moderátor provede herec Vasil Fridrich. O hudební program se postará v tónech swingu a dixielandu orchestr Pilsner Jazz Band. Program doplní vystoupení moderního tance v podání Josefíny Malin Humlové a Terezie Šubrtové z Tanečního studia Emotion, vystoupení oddílu moderní gymnastiky z GSK M. Lázně, charitativní módní přehlídka s dražbou pro Domácí hospic Západ. Chybět nebude ani tombola podpořená místními firmami a podnikateli. O občerstvení se postará catering Šmaky´s, který znáte například z Anenské poutě.

Lucie revival ve Stříbře
Kdy: pátek 12. ledna od 21 hodin
Kde: Coctail bar Beseda, Stříbro
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Všechny největší hity oblíbené české rockové skupiny přiveze do Stříbra Lucie revival. Máte se na co těšit, čeká vás pořádná porce muziky.

Sylvie – divadelní představení
Kdy:
neděle 14. ledna od 19.00
Kde: Společenský areál Mže, Tachov
Za kolik: 420 korun
Proč přijít: Na divadelní představení zve Agentura Familie, která přiveze do Tachova hru Sylvie, romantickou komedii o tom, že láska je jenom jedna. Greg a Kate jsou manželé ve středním věku, děti jim odrostly, odešly z domu a do partnerského vztahu se pomalu vkrádá stereotyp. Pak se objeví Sylvie! Je krásná, mladá, oddaná a je s ní zábava. Co udělá její příchod se zajetými manželskými kolejemi…? Možná budete překvapeni.