„Mají svůj půvab a navíc většina se vyznačuje i precizním provedením,“ vysvětlovala Eva Koucká, proč si nechala rezervovat nejednu z textilních i keramických prací. „Někde mě ale jiní předešli,“ zalitovala a nebyla sama.

Za podporu Kytiček návštěvou jejich už 12. výstavy poděkovala ředitelka domova Jana Česká. „Expozice je společným dílem a velkou měrou se o úspěch děvčat zasloužily terapeutky Vlaďka Kryštůfková – Horková, Simova Fuksová, Jaroslava Češková a Iva Zajíčková,“ informovala.

Kolik je za vystaveným skryto snažení, hodnotila Vlasta Jiravová ze základní umělecké školy. „Vím dobře, jaké úsilí je potřeba na motivování a vydobytí zamýšlených výsledků z dětí všeobecně. Umím si představit, co to musí obnášet v případě děvčat ze Zvíkovce. Výsledek je však úžasný, vždycky se přijdu potěšit,“ konstatovala. Kytičky ale neexcelovaly jen jako výtvarnice, oblečené v historických kostýmech zpívaly a recitovaly.

„Já nebudu chválit naše holky, vím co mám v obci,“ spokojeně se usmíval starosta Zvíkovce Petr Uher. Název výstavy Patří mezi nás, který je též mottem domova, se podle něj i dalších bohatě naplnil. Sama děvčata pak dokázala, že mezi přítomnými mají řadu přátel: „Tu paní dobře známe, to je … a pán vedle…,“ poznávala totiž jednoho za druhým a zdravila je .