Při dopolední valné hromadě se vzpomínalo a oceňovalo. Množství vyznamenání vévodil Řád svatého Floriána pro Václava Auterského staršího. Okresní sdružení přichystalo medaile Za zásluhy a Za příkladnou práci, zatímco kraj poslal čestná uznání a floriánské medaile.

Pokud jde o historii, vyslechli si účastníci bilančního sněmování informace o založení SDH v únoru 1884. Bylo u toho jedenáct členů, kteří se potýkali s nedostatkem peněz. Přesto za pár týdnů zorganizovali první veřejné vystoupení a o rok později úspěšně zasahovali při požáru v Mlečicích. Pořídili si posléze stříkačku (v roce 1904 parní) a mezníkem byla stavba Hasičského domu v roce 1932. Průběžně byl přistavován, modernizován a začátkem tisíciletí tu vznikla pobočka HZS Rokycany. Letos se s výraznou podporou města týkaly opravy i úpravy fasády, vrat, atd. Zájemci si mohli areál prohlédnout v rámci Dne otevřených dveří. Obměňován je vozový park a statistici spočítali, že v letech 2009 až 2013 Radničtí vyjížděli k 81 událostem. Požárů z toho bylo dvaatřicet.

Odpoledne vyrazil městem velkolepý hasičský průvod. V čele s vlajkami a v letitých uniformách čtveřice dobrovolníků, za nimi představitelé sborů i města. Na náměstí Kašpara Šternberka následovaly ukázky činnosti policistů, zdravotníků a v neposlední řadě hasičů. Kroky desítek návštěvníků vedly do Hylákova muzea, kde je až do konce prázdnin zpřístupněna expozice k jubileu SDH.

Už tuto sobotu slaví SDH Prašný Újezd 115. narozeniny a neděli si vybral Kakejcov.