Zato uplynulá neděle ro- kycanským aktivistům Muzea na demarkační linii značně komplikovala plány. Čtyřicítka chlapů, připravujících se na nadcházející sobotní účinkování ve společnosti armády, si mohla v bahně a padající vodě dávat koupele. Kvůli historické technice, kte- rou do cíle už navezli, proto nebyli zrovna rádi. Jejímu zprovoznění a cídění věnovali po předcházející týdny každou volnou chvilku a nyní potřebovali na place ještě leccos doladit. V tábořišti ale i přesto by- lo veselo, na velkoakci plánova- nou na 31. 8. se přítomní těšili.

„Dovezli jsme pětaosmdesát aut, obrněných transportérů, tanků a dalšího vybavení, které se zúčastní přehlídky i rekonstrukcí válečných bojových operací. Kromě toho tu máme i patnáct kusů zabezpečovacích vozidel, jako jsou pojízdné dílny, polní kuchyně a podobně," sdělil Tomáš Koch.

Naprostými nováčky v týmu jsou dva zbirožští Martinové se shodným příjmením Horák. „Zajímá nás historie a modelářství. Tohle je obojí v jednom, jen to modelaření je tak trochu větší," usmíval se táta Martin.

Více v úterním vydání Rokycanského deníku.