Soutěžilo se totiž o nejlepší míchaný nápoj z piva v rámci šestého ročníku Žateckého pivo cupu. Kraji, kde má pivo obrovskou tradici, tak ostudu rozhodně neudělali.

Pro Magdalénu Dubovou a Romana Mikulu, to byla vůbec první soutěžní zkušenost. „Přesto oba odvedli velice pěknou práci a jsem spokojená. Zvlášť, když vezmu minimum času, který měli na přípravu," informovala učitelka odborných předmětů Ivanka Vašáková.

Na letošní ročník dorazila třicítka škol z celé republiky. Velké zastoupení měla Morava. Nechyběli barmani z Jeseníků, Ostravy, Znojma i Hronova. „Roman nakonec dopadl o malinko lépe. Skončil dvanáctý. Majda bohužel přetáhla čas o dvě vteřiny, za které dostala deset trestných bodů. Jinak by na tom byla ještě lépe. Takhle skončila až za Romanem," prozradila o úspěchu Vašáková a sama své svěřence zhodnotila: „Roman pracoval úplně bez stresu a v pohodě. Nenuceně komunikoval s publikem i komisaři, což mělo také svůj podíl na umístění. Majda udělala za tu krátkou přípravu obrovský pokrok. Na její prezentaci toho co se naučila se moc pěkně dívalo. Škoda těch dvou vteřin."

Dokončení v pondělním vydání Rokycanského deníku.