VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kauza plzeňských práv pokračuje

Plzeň - Otevřený dopis děkanovi Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni.

18.3.2012 8
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

doc. JUDr. Janu Paulymu, CSc.
Spectabilis vážený pane děkane, dovolte, abychom se na Vás jako iniciátoři „Prohlášení učitelů a studentů Fakulty filozofické ZČU v Plzni“ ze dne 13. 3. 2012, ke kterému se za několik málo dní připojilo přes 600 signatářů včetně významných představitelů veřejného a akademického života, a které 16. 3. přímo podpořili ve své výzvě také děkanky a děkani UP v Olomouci, obrátili s následující výzvou. Reagujeme tak i na Vaše prohlášení v článku „Nepřijmout studenty, to je smrt, říká děkan“.

Jak vyplývá z našeho Prohlášení a z prohlášení formulovaného na společném jednání s rektorkou ZČU Doc. PaeDr. Ilonou Mauritzovou, Ph.D. dne 15. 3., naším cílem byla, je a i do budoucna zůstává vedle obhajoby akademických svobod především obhajoba dobrého jména ZČU jako celku při zohlednění celospolečenských, etických a morálních kontextů. V žádném případě neupíráme studentům FPR ZČU právo dokončit důstojným způsobem studium a ani nevoláme po zrušení fakulty jako takové. Zároveň se však jednoznačně kriticky vymezujeme vůči takovému dění na FPR, jež poškozuje ZČU jako celek, a tedy mj. i naše profesní aktivity studijní a badatelské. Řešení situace na FPR, při němž nejsou brány v potaz možné negativní dopady na pověst a postavení ostatních fakult a zaměstnanců ZČU a na akademické prostředí vůbec, považujeme za krátkozraké a krajně bezohledné.

V posledních dnech byla ve veřejném prostoru, vzpomeňme zejména vyjádření premiéra Petra Nečase při interpelacích v PSP, ale i na půdě ZČU, formulována řada stanovisek, která jednoznačně odmítají, aby FPR ZČU přijímala studenty do 1. ročníku magisterského studia oboru „Právo“ v akademickém roce 2012/2013. Jsme přesvědčeni, že se jedná o jednoznačné a silné apely, jejichž nerespektování představuje hazard s pověstí ZČU, jejíž kolegium rektorky s přijímáním nových studentů taktéž vyjádřilo jasný nesouhlas.

Za této situace Vás, spectabilis vážený pane děkane, vyzýváme formou otevřeného dopisu k silnému a odvážnému kroku, konkrétně k okamžitému zrušení přijímacího řízení do 1. ročníku magisterského studia oboru „Právo“ v akademickém roce 2012/2013 a to bez ohledu na jakékoliv z možných rozhodnutí ministra školství Mgr. Josefa Dobeše. Podle našeho názoru tím Vy osobně i FPR jasně a důrazně prokážete snahu o očištění a dáte veřejnosti nezpochybnitelný a výrazně pozitivní signál o sebereflexi, což výrazně podpoří snahu FPR a zejména ZČU jako celku o systematické posilování dobrého jména univerzity.

Za tento krok Vám předem děkujeme.
V úctě,
iniciátoři „Prohlášení učitelů a studentů Fakulty filozofické ZČU v Plzni“ ze 13. 3. 2012 http://prohlaseni.hrosshar.com
PhDr. Jiří Woitsch, Ph.D., vyučující FF ZČU
PhDr. Přemysl Rosůlek, Ph.D., vyučující FF ZČU
Mgr. Tomáš Hirt, Ph.D., vyučující FF ZČU
PhDr. Jan Váně, Ph.D., vyučující FF ZČU
PhDr. Petr Krištuf, Ph.D., vyučující FF ZČU
Mgr. Petra L. Burzová, Ph.D., vyučující FF ZČU
Mgr. Ľubomír Lupták, Ph.D., vyučující FF ZČU
Mgr. Ladislav Toušek, vyučující FF ZČU
Mgr. Ema Hrešanová, Ph.D., vyučující FF ZČU
Bc. Nikola Indrová, studentka FF ZČU
PhDr. Vladimír Naxera, student FF ZČU
Bc. Jan Paul, student FF ZČU
Bc. Petr Kalinič, student FF ZČU
Bc. Ondřej Hejnal, student FF ZČU

Autor: Redakce

18.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Šlehofer

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Rokycany – Probační a mediační služba Rokycany připravila na čtvrtek Den mediace.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení