Na mnoha místech našeho okresu vznikly  velké škody na majetku. Hasiči i energetici byli dlouho do noci v pohotovosti.

Hasiči zasahovali v okolí Rokycan převážně u padlých stormů. Několik jich zablokovalo cestu, v Příkosicích spadl strom na železničnít trať. Hasiči vyjeli k zhruba pětadvaceti podobným zásahům, kromě cest a železnice odstraňovali stromy také z elektrických vedení v Mirošově či Dobřívě. 

Na Pavlovsku za sebou několikaminutová průtrž zanechala poničené střechy několika obydlí. V centru obce porazila několik vzrostlých smrků. Průjezd obcí po hrázi byl nemožný. Komplikace způsobylo i zpřetrhané vedení elektrického vedení. Na místo byli přivolání profesionální hasiči, které místo zajistili a čekali na pohotovostní vozidlo energetické společnosti. I po třech hodinách, kdy jsme se stejným místem vraceli, hasiči na místě stále ještě byli. "Je toho opravdu hodně. Bouřka šla přes Dobřív, Mirošov, na Hrádek a Rokycany. Zkrátka se nestíhá. Stále čekáme na příjezd pohotovostního vozu," uvedl velitel zásahu přímo na místě.
Část obce se tedy ocitla bez proudu.

Podobná situace nastala i v Janově, části Mirošova. Tam vítr polámal několik stromů, vyřadil z provozu veřejné osvětlení, a do sklepů zatekla voda z přívalového deště. 

Do zítřejšího vydání pro vás zpracováváme události včerejšího večera včetně obrazové dokumentace.