Mirošovští hasiči společně s organizací Na jedné lodi pořádali o víkendu cykloturistickou akci. Na pět určených tras se vydalo 116 zájemců. „Jsme rádi, že se zúčastnilo tolik lidí. Celkem vyrazilo čtyřicet dětí a sedmdesát šest dospělých," uvedla jedna z organizátorek Pavlína Strolená. „Největší zájem byl o trasy pět a deset kilometrů. Pouze dva účastníci se vydali na osmdesátikilometrovou po svých. Zvládli ji za šestnáct hodin a třicet pět minut," pokračovala.

Na akci se podíleli už zmínění členové SDH, kteří všem účastníkům zajistili výborné zázemí. „Byli jsme v hasičárně od ranních hodin. Samotní aktéři tady měli přichystanou teplou polévku a čaj. Pro ty, kteří by se náhodou nudili, byly připravené ruční práce," uvedl za SDH Mirošov velitel Michal Liška. „Přijeli jsme společně s hůreckými hasiči, abychom si vyzkoušeli některou z tras," dodala krátce Lenka Hanzlíková z Rokycan.

Většina účastníků se shodla, že počasí na tuto akci vyšlo znamenitě. Doufají, že mirošovští nadšenci příští rok budou cykloturistiku pořádat znovu.

Z úterního vydání Rokycanského deníku.