Urbanovo náměstí okresního města, spíše ale už část V Brance a okolí masných krámů, změní podobu. Oživení celého prostoru už odstartovalo.

První vlaštovkou byl dům, kde sídlí Galerie V Brance a momentálně prochází úpravou protější dům číslo 51. Rušno je i kolem masných krámů. I ty prošly úpravou fasády a dalších prvků, nyní v nich vzniká také kavárna s cukrárnou. Specifické budou tím, že provozovatelky se rozhodly pamatovat na maminky s dětmi. Přizpůsobují tomu už i vnitřní výzdobu. „Směrem za masnými krámy přibude též venkovní posezení" sdělila k záměru Jana Cinkeová, která má památky Rokycanska na starosti. Proslýchá se ale, že' v oblasti vznikne celé gastronomické centrum. I ve zmíněné jedenapadesátce majitel hodlá údajně spustit provoz tohoto rázu, také s venkovním posezením. Útulnost zmíněného koutu se tedy zvýší raketově.

Rekonstrukce domu je pravidelně konzultovaná s pracovníky Státní památkové péče. „Vzhledem ke značnému poškození krovů, který už byl novodobějšího rázu, byla povolená jeho částečná úprava a sjednocení plochy střech. Nově je pokryje vláknocementová krytina. Objekt by měl nadále sloužit k bydlení a uvažuje se i o dalším využití," sdělila k proměnám Cinkeová. Náhradou za staticky narušený objekt někdejší čalounické dílny, stržený za masnými krámy, vyroste hmotově stejná replika domu. „Vzhled doplní klasické prvky, jako jsou dřevěná okna, pálená krytina či štuková omítka. Zachová se i návaznost na klenutou vstupní bránu. Přízemí bude využité komerčně, v patře se počítá s bydlením," dodala Cinkeová.