S komplikacemi v dopravě se tento týden musí potýkat motoristé, kteří jedou z Mirošova do Hrádku a zpět. Rekonstruovaná Čtrnáctka je totiž zavřená z důvodu pokládky asfaltů.

Od včerejška do čtvrtka bude od horního vjezdu na parkoviště restaurace Na statku pokládka asfaltů, a to směrem na Hrádek až za odbočku na Janov, včetně této křižovatky. Úsek je zcela neprůjezdný i pro vozidla integrovaného záchranného systému.

„Zákazníci restaurace, čerpací stanice a Příkosická zemědělská mají příjezd umožněný od Mirošova," informoval vedoucí projektu Jiří Doubrava. Obyvatelům Na Čtrnáctce bude umožněný vjezd i výjezd vždy přibližně do šesti rána a poté až po osmnácté hodině.

Další uzávěra je plánovaná od 27. 29. srpna. Pokládka asfaltů proběhne od prodejny Barev a laků k výjezdu z benzínky (výjezd směrem Mirošov. Úsek bude opět zcela neprůjezdný včetně vozidel IZS. Zákazníci restaurace a pumpy mají příjezd umožněný od Hrádku. Vozidlům Příkosické bude 27. 28. srpna umožněný přejezd v odpoledních hodinách po zchladnutí asfaltů. Devětadvacátého srpna bude umožněný přejezd pouze cisterně s mlékem ve večerních hodinách.

Poslední uzavírka proběhne v neděli a v pondělí, třicátého a jednatřicátého srpna. Pokládka asfaltů od výjezdu z benzíny k hornímu vjezdu parkoviště restaurace Na statku.

Úsek bude opět zcela neprůjezdný i pro záchranáře. Příjezd čerpací stanice PAP oil nebude v těchto dnech možný, pravděpodobně ani na parkoviště Na Statku.

Motoristé jsou ale trpěliví. „Jsem rád, že se konečně začala ta silnice dělat. Po zimě byla v katastrofálním stavu. Už bylo na čase položit pořádný koberec," svěřil se Lukáš Weber z Rokycan.