Oldřich Pítra z Hrádku u Sušice vařil letos na festivalu už po šesté. „Nabízíme paellu, španělské národní jídlo, dle našeho receptu. Máme variantu s kuřecím masem či bez masa. Zvlášť také připravujeme krevety na česneku a petrželi, pokud by chtěl někdo mít zážitek jako u moře,“ řekl kuchař. Paellu si oblíbil během života ve Španělsku. „Jedl jsem ji tam na mnoho způsobů. Když jsem se vrátil do Čech, vařil jsem ji jen pro kamarády. Jeden z nich mě tehdy upozornil, že ji tady téměř nikdo nevaří, tak jsem se do toho pustil,“ dodal.

Pítra jezdí převážně po street food festivalech a dalších akcích. "Jsou to třeba menší akce pro rodiče s dětmi, knižní veletrhy či divadelní akce," poznamenal. Jak sám gastronom přiznal, není vyučeným kuchařem. "Ale celá moje rodina, maminka, táta i sestra, jsou kuchaři. Zřejmě to mám v krvi a právě v rodině mám tu profesionální oporu," dodal s úsměvem.

Zpětná reakce od zákazníků je pak podle něj dobrá. "Nechci se vychvalovat, ale troufám si říci, že to jídlo je dobré. I mně stále chutná a po těch šesti letech jsem se ho stále nepřejedl," uzavřel.