Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dívčí tým ZŠ TGM vyhrál české národní kolo Zlaté pětky

Rokycany - Na podzim se Tereza Štancová, Kristýna Černá a Sabina Fastová utkají s vítězi moravského kola o republikové prvenství

6.6.2014
SDÍLEJ:

Z PRVENSTVÍ v českém národním kole soutěže Zlaťáci se radují Kristýna Štancová, Tereza Fastová i Sabina Černá ze ZŠ TGM a spolu s nimi učitelka Miroslava Kotlanová, která tento i další týmy na akci připravovala.Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Tým dívek ze 6. B rokycanské devítiletky TGM, který si říká Radšestka 8 a tvoří ho Tereza Štancová, Kristýna Černá a Sabina Fastová, zvítězil v českém národním finále soutěže Zlaťáci Zdravé 5. Prvenství si vybojoval v konkurenci 16 týmů ze základních škol rekrutujících se ze všech regionů Čech a 3 dalších z dětských domov.

Do přípravy na celostátní talentovou soutěž Zlaťáci, pořádanou nadačním fondem Albert, se ve škole pod vedením učitelky Miroslavy Kotla- nové pustilo 16 tříčlenných družstev ze tříd 6. A a 6. B. Celkově se ale do klání přihlásilo 147 týmů z 53 škol a dětských domovů celé České republiky.

Na počátku bylo školské kolo. „Každá skupina, která se do soutěže přihlásila, zaslala fotografie a videonahrávku ze soutěžního trojboje. Na jejich základě odborná porota do regionálního semifinále vybrala deset týmů, přitom šest jich bylo z naší školy," informovala učitelka Kotlanová. „Do českého národního finále postoupily týmy tři a Plzeňský kraj tam zastupovala pouze naše škola," pochlubila se ředitelka Alena Halířová.

„Děvčata a kluci ze ZŠ TGM ve finále doslova oslnili svými dovednostmi a znalostmi. Kromě toho, že už zmíněná Radšestka 8 zvítězila, skvělé výkony podaly také další dva týmy ze šesté A," dodala Kotlanová. Štyšesťáci 1, čili M. Hrdinka, M. Reitmajer a M.Petráš, obhájili 4. místo. Štyšesťáci 3, tvoření V. Kovaříkovou, E. Michelfeitovou a T. Bejčkovou, se umístili celkově jako sedmí.

V rámci akce děti plnily disciplíny trojboje ve foodstylingu, skládání textu písničky a testu vědomostí, který musely osvědčit v deskové hře Košík plný rozumu.

Tři vítězné týmy z českých regionů a tři z moravských se utkají na podzim. „Propozice teprve přijdou e-mailem, ale rozhodně se chceme připravit zase co nejlépe," uvedla za vítězky Sabina. Děvčata se pak shodla že nejvíce je z disciplín vaření, vědomostní kvíz a repování bavila ta poslední. Doplnila ji i tancem. „Dvě sloky písničky byly dané a my s kolegyněmi k nim měly přidat třetí. Téma znělo luštěniny. K tomu jsme potom společně vytvořily i choreografii," vysvětlovala Sabina. Při vaření bylo úkolem vytvořit studené pokrmy z ovoce a zeleniny tak, aby vystihovaly tři témata prázdniny, škola a přátelství. Na místě si pak jedno z nich týmy vylosovaly. „Se Sabinou a Kristýnou jsme plánovaly, co by bylo vhodné. Jelikož jsme si pak vylosovaly prázdniny, dělaly jsme návštěvu v ZOO," objasnila Tereza. „Nejvíc nám dala zabrat klec pro dikobraza. Jak se nám trémou klepaly ruce, párátka, ze které jsme ji svazovaly, se pořád vyvlékala," líčila Kristýna. „Na místě také padlo rozhodnutí, že přidáme nějaké drobnosti. Musely jsme totiž vycházet ze surovin, které nám poskytli, takže leccos bylo třeba přizpůsobit. Vymyslely jsme i funkční houpačku a udělaly ji z okurky, jablka a párátek," doplnila Tereza. „Nejvíc jsme se ale stresovaly při vědomostním kvízu," dodala Sabina. „Protože tým zastupoval jen jeden, bály jsme se, jestli to zvládne. Nakonec ale Terka uspěla ve všech otázkách," hodnotila Kristýna.

Závěrem slečny podotkly, že příprava na soutěž i její průběh je moc bavily a že paní učitelka si zaslouží poděkování za to, jak je k cíli dotlačila.

„Věřím, že na podzim si děvčata povedou minimálně tak dobře jako nyní. Přála bych si, aby byla zase první, ale existuje mnoho faktorů, které nelze ovlivnit," podot-kla nakonec ředitelka Halířová. Lze ještě doplnit, že záznam z finálových kol se bude vysílat v televizi na stanici D.

Autor: Božena Šopejstalová

6.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci z Mirošova a Dýšiné se včera setkali na dětském dopravním hřišti.
14

FOTO: Doprava láká

K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Rokycansko - Představujeme prvňáčky z Rokycanska 

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení