VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Jeřabinové: přes prsty

Rokycany - Střední škola zavádí nový způsob identifikace žáků

5.10.2016
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: vlp

Střední škola (SŠ) Jeřabinová zvyšuje bezpečnost svých žáků. Dostat se dovnitř bude už během tohoto měsíce těžší.

Zatím u vjezdu do nádvoří funguje závora, kterou vrátný zvedne až po vyřízení formalit. Podobně se mu hlásí pěší procházející bočním vstupem. Hlavní dveře do školní budovy navíc už brzy pohlídá snímač otisků prstů. Dovnitř se žáci budou dostávat přes něj. Namontovaný už je.

„Nejde o klasický otisk prstu, jen jeho skenování a získání záchytných bodů, na jejichž základě bude zařízení dotyčného identifikovat. Skenování je ale časově dost náročné. Přece jen tu máme zhruba pět set třicet žáků a další, vzhledem k poslednímu kolu přijímacího řízení, ještě během září přibývali," vysvětlovala zástupkyně ředitelky Eva Koutská.

Chlapce a děvčata nové opatření nechává v pohodě, získání identifikačních bodů se nebrání. Stejně tak se nevyskytli odpůrci mezi rodiči. U nezletilých studentů je totiž třeba, aby za ně dali souhlas. „Zatím nevím o nikom, kdo by skenování prstů odmítl," sdělila Koutská. Procedurou snímaní záchytných bodů procházejí také zaměstnanci školy.

Opatření ale neznamená, že budova bude pro návštěvníky nedobytná. U hlavních dveří najde dotyčný zvonky, a to do kanceláře školy, k ředitelce, jejím zástupcům, dále do sborovny a školní jídelny, ale také k dětské lékařce. Má totiž v přízemí ordinaci. „Odzvoníme jim a povinností toho, kdo sem návštěvu pustí, je čekat na vstupujícího. Intercom nemáme. Zato jsme získali kamerový systém, který po celý den monitoruje osoby mířící do areálu i z něj. Vidíme tedy, kdo do školy vchází. Někde mají ještě vstupní turniket, od toho jsme ale kvůli finanční náročnosti prozatím upustili," informovala Koutská.

Nainstalované bezpečnostní zařízení v SŠ Jeřabinová vyšlo asi na 440 tisíc korun. Zapojila se tím do pilotního projektu Plzeňského kraje na zajištění škol, kterých je zřizovatelem.

Autor: Božena Šopejstalová

5.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bývalý policista Karel Suchý je nevinný

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení