Rokycanský plavecký bazén se v tomto roce doslova otřese v základech. Rozhodli o tom představitelé města, kteří naplánovali jeho zatraktivnění.

Nepůjde o nijak levnou záležitost, vyžádá si dvaadvacet milionů korun. Přinejmenším. Tolik je alespoň na akci v novém rozpočtu schválených finančních prostředků. Zatraktivnění se ale nebude týkat jen bazénu, vydělá na něm celý plavecký areál.

Akce je rozdělená do tří etap a přípravy jsou v plném proudu. V nejbližších dnech už bude vyhlášená soutěž na jejího (možná ale ve finále i její) zhotovitele.

První část musí být hotová už do otevření venkovního areálu. To znamená zhruba do konce května. Spočívá v přemístění stávajícího tobogánu z krytého bazénu do přírodního areálu koupaliště a také ve vybudování velkého vodního hřiště pro děti v této lokalitě," sdělil místostarosta Tomáš Rada. Dodal, že tobogán najde nové místo v prostoru nynějších skluzavek.

„Rádi bychom přitom ne jednu, ale obě zachovali, třeba i s posunutím. Hlavní slovo budou ovšem v tomto případě mít normy," upozornil místostarosta. Pokud jde o vodní hřiště, vyroste u brouzdaliště.

V krytém plaveckém bazénu budou škatulata, hýbejte se, pokračovat přístavbou 11 metrů vysoké prosklené věže. Z ní bude nástup na 78 metrů dlouhý tobogán, který bude vyúsťovat v místě dojezdu stávajícího tobogánu. Volný prostor, který zůstane po přemístění zmíněné atrakce, zaujme nová vířivka. Bazén tak nově nabídne dvě. Zmíněná proměna se odehraje v rámci druhé etapy zatraktivnění areálu a hotová má být nejpozději do 31. srpna. Třetí součástí akce, jež by ale měla být dokončená ke stejnému datu, je vytvoření nového bazénku pro kojence.

„Uvažovaná změna se nedotkne dosavadního bazénu pro děti, bazének pro kojence bude umístěný v sousedství dámských šaten, nalevo od nich, kde jsou nyní složená dřevěná lehátka," objasnil ještě Rada.