S příchodem mrazíků a zamrzajících louží si obyvatelé Dobříva, včetně sousedů z Pavlovska, oddechli.

Po odstranění prašnosti komunikací a zbavení se jízdy po nich typu rallye, je nový povrch zbavil i obav ze smyku na zamrzlých plochách vodních jezírek ve výmolech a překopech. Nejhorší silnice spojeného celku obcí jsou díky tomu, že se je letos podařilo opravit, hladké.

„V Dobřívě jsme opravovali místní komunikace v části Hořejší Huť. V ulicích zůstal rozbitý povrch po výstavbě kanalizace v roce 2015 a rekonstrukci vodovodu," sdělil starosta Jiří Ondřejíček. Cesty už byly hodně rozbité, a tak se obec rozhodla, že nebude zalepovat jen plochu vzniklou po vyříznutí pásu, jak se to obvykle dělá, ale pro většinu z těchto vozovek zvolila celoplošné vyasfaltování.

„Jednalo se asi o dvě třetiny z komunikací v Hořejší Huti. Do celoplošné úpravy jsme se pustili i proto, že v dané části už máme všechny sítě buď upravené či zbrusu nové, takže delší dobu by se tam nemělo kopat," vysvětloval zkušený starosta a dodal: „Počítáme, že ve vylepšování silnic budeme v Dobřívě napřesrok pokračovat.

Na Pavlovsku se na podzim obec pustila do opravy silnic také, a to ve dvou ulicích. Na jejich vyparádění byla ale použitá speciální technologie. Nejprve byly drtí s emulzí vystříkané díry a potom se povrch vytvářel litím asfaltové emulze s kamennou drtí. Stejná technologie byla použita i v části Kudibalka v Dobřívě.

„Dohromady jsme za letošek obnovili povrch komunikací v rozsahu jedenácti tisíc metrů čtverečních, což jsou zhruba tři tisíce délkových metrů," konstatoval Ondřejíček. Upřesnil ještě, že akce je vyšly na tři miliony korun.