Místo má i to štěstí, že se z něj nestal obří vodní park s řadou atrakcí. Proto se tam každoročně uskutečňuje i mistrovství republiky v dálkovém plavání.

Jinak část pozemků zabírá pouze kemp Diana. Ostatní patří Lesům Přeštice a soukromníkům.

„V územním plánu je lokalita vedená jako lesopark a rekreační les. Nemáme zájem, aby se to měnilo. Je to vlastně jediná klidová zóna, kam mohou občané chodit na procházky," sdělila starostka Marie Šrailová. „Jezero se rozkládá na severní straně. Cestu do Čiliny, tedy směrem na jih, nám odřízla dálnice. Na lávku přes ni, to znamená na chodce, se nepamatovalo. Na východní straně omezují vycházky pole a hřbitov. Západně od nás se staví do cesty kaolinový lom," vykreslovala starostka situaci i důvod, proč si tak brání komorní prostředí.

„Voda v jezeře se po červnových záplavách krásně pročistila. Protože letos bylo zpočátku dlouho chladno, zatím ani takzvaně nekvete," porovnával Stanislav Šneberger.

Širokou vodní pláň a přitom dobrou kvalitu koupání teď oceňují mnozí. „Nemám ráda přeplněná koupaliště, kde je hlava na hlavě. Proto je Ejpovické jezero pro mě ideální. Ačkoli na můj vkus i tady začíná být hodně lidí," uvedla včera slunící se Jana Pospíšilová.

Ze čtvrtečního vydání Rokycanského deníku.