Během osmi týdnů byla generální rekonstrukce zázemí dokončena. „Obnášelo to spoustu bourání a následného stavění, ale výsledek stojí za to," konstatoval při sváteční kolaudaci místostarosta Josef Veselý. Zlikvidovány byly původní podlahy, obklady, rozvody, topení, vody nebo elektrické energie. Změn doznalo i dispoziční řešení, takže mužstva teď mají k dispozici prostorné kabiny a v nich sprchy se sedmi či osmi růžicemi. „Bez problémů můžeme organizovat turnaje pro osm družstev," připomněla starostka Marie Šrailová. Do Ejpovic se především k zimním přeborům stěhuje až osm kolektivů. Především v žákovské a dorostenecké kategorii.

Zatímco hala je v majetku obce, sousední venkovní hřiště s umělohmotným povrchem je v péči TJ Sokol. Subjekty mají k sobě blízko a představitelé Ejpovic si uvědomují, že jednota se o mládež stará cílevědomě.

Dodejme, že náklady na zmíněné opravy představovaly částku 1 802 tisíc korun. K tomu je ale třeba připočítat nákup nových kotlů, takže k dvoumilionové hranici není daleko. „Peníze jsme uvolnili z obecní kasy a nepotřebovali jsme na to žádný úvěr nebo dotaci," pochlubil se Veselý.