Již 28. ročník mezinárodního folklorního festivalu, který je součástí klatovské poutě, bude opět velmi pestrý, jak jsme zvyklí z minulých let. Začal již ve středu v podvečer, kdy na nádvoří jezuitské koleje zahrála Pošumavská dudácká muzika a vystoupil Dětský folklorní soubor Šumavánek a Folklorní soubor Šumava. „Letos přivítáme soubory z různých koutů světa – budeme mít soubor Ensamble Folklorico Rey Curre z Kostariky, Virestads Folkdanslag ze Švédska, Trachtenjugend Almrausch Stamm Regensburg z Německa, Detsky folklórný súbor Prvosienka ze Slovenska, Soubor lidových písní a tanců Žerotín ze Strážnice, Pošumavskou dudáckou muziku, Folklorní soubor Mladina z Plzně a Dětský folklorní soubor Salajenka z Dambořic,“ uvedla ředitelka MFF Klatovy Denisa Valentová.

Festivalový galaprogram startuje v sobotu ve 20 hodin na náměstí, ale soubory už můžete vidět mnohem dříve na více místech, podrobný program najdete na www.mffklatovy.cz. Chybět nebude ani rozlučkový průvod městem v neděli, který vyjde v 10.30 hodin. Poté se všechny soubory rozloučí na náměstí.

Zdroj: Daniela Loudová

Středeční program se konal v rámci letních střed na nádvoří, které pořádá Městské kulturní středisko Klatovy. A i další týdny se máte na co těšit - Hlasoplet (12. 7.), Lukáše Pavláska (19. 7.), TUTOcirk a Drumband, což bude spojené s bubenickým workshopem a ohňovou show. Těšit se můžete i na Phila Shoenfelta a Southern Cross (2. 8.), Holky na tahu (9. 8.), Balkánský večer s hudbou, tancem a jídlem (16. 8.), The Shower (23. 8.) a vše uzavře herec Vladimír Javorský (30. 8.).