Operační středisko vyslalo po sedmnácté hodině hasiče mezi Terešov a Biskoupky, kde byla v lese nalezena pěti litrová skleněná láhev s neznámou látkou, ze které vycházel kouř. „Hasiči zahasili nádobu hlínou a vyžádali si na místo Chemickou laboratoř Třemošná," konkretizovala mluv-čí HZS Plzeňského kraje Pavla Jakoubková. „Jednalo se o červený fosfor, který je při styku se vzduchem samozápalný. Hoří již při teplotě třicet pět stupňů Celsia," doplnila. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice. „Prášek rozprostřeli po silnici a nechali samovolně dohořet," uzavřela Jakoubková.

Oznamovatel události uve-dl, že si všiml stoupajícího kouře mezi stromy, kde viděl zřejmě právě tuto láhev. Z té stoupal kouř a vycházely z ní záblesky plamínků. Neváhal a věc oznámil na 112. „Místo bylo až do vyhoření látky uzavřeno," doplnila mluvčí PČR Hana Kroftová.

„Policisté věc šetří dle trestního řádu, provádí šetření na místě a okolí a po obdrže-ní zprávy ze strany HZS, laboratoře Třemošná bude ve věci dále rozhodnuto," uzavřela.

Červený fosfor, který byl u Biskoupek nalezený, je jednou z látek, která se využívá na výrobu pervitinu. Je snadno přístupný na internetu.