Plzeňský kraj zastupoval jediný hasič – Pavel Kouřík z Domažlic. Reprezentoval Českou republiku a svůj sbor v disciplínách Ultimate Firefighter, což je obdoba u nás známé soutěže TFA.

Všichni závodníci v této soutěži potvrdili, že Česká republika má nejsilnější, nejrychlejší a nejvytrvalejší hasiče na celém světě. Medaile posbírali všichni – Petr Moleš, Jan Haderka, Vít Malenovský, Petr Smilek i náš Pavel Kouřík.

Pavel Kouřík si na Světových hrách rozšířil sbírku medailí o dvě zlaté, jeden bronz a mnoho dalších umístění na předních příčkách.

V individuální kategorii Ultimate Firefighter skončil na překrásném šestém místě. V týmové soutěži, která je rozdělena do čtyř jednotlivých úseků, Pavel nejrychlejším roztahováním a motáním hadic významně přispěl k bronzu.

Nejvíc zazářil ve výstupu v plné hasičské výbavě do 62. patra mrakodrapu. Na jeho střechu se dostal za 12 minut a 7 vteřin, a vybojoval si tak titul nejrychlejšího hasiče světa. O pět vteřin pomalejší byl další Čech – Vít Malenovský.

Další závodníci třináctiminutovou hranici nepřekonali. V této kategorii ovládli Češi také týmovou soutěž s náskokem téměř dvou minut.
Pavel Kouřík je ve svých 23 letech nejmladším členem reprezentace TFA.

Pavla Jakoubková, HZS Plzeňského kraje