Se svými koly se zde sešlo 45 závodníků, dělených dle věku do kategorií muži, ženy a dorost. Na všechny čekalo plavání, jízda na kole, běh a celkem čtyři piva. „Závodu se účastní většinou přespolní. V prvním ročníku závodili spíše místní. Tehdy domluvili triatlon v hospodě a o pár týdnů později se rovnou pořádal. Postupem času se sem dostali i cyklisté, kteří jezdí Krále Šumavy. Letos je tu chlistovský jen jeden,“ řekl organizátor František Červený. Nicméně návštěvnost a zájem o pivní triatlon každý rok roste. „Ano, v posledních letech to stoupalo a letos je na startovní listině 45 soutěžících,“ potvrdil Červený. „Ale máme strop 50 lidí,“ dodala Olga Petráčková. „Je to kvůli organizaci,“ vysvětlil František Červený.

Před samotným startem se na pultu hromadila piva s čísly soutěžících, kteří měli stejné číslo napsané na těle. Důvod je prostý. Aby se předešlo neshodám a strkanicím, až se bude po první disciplíně pivo konzumovat. Pak k závodníkům promluvil František Červený. Po přivítání a sdělení organizačních záležitostí jim vysvětlil trasu dlouhou necelých 12 kilometrů, kterou museli se svými koly projet. „Je to vesměs stejná trasa jako v loňském roce,“ řekl Červený. Pak už závodníci natáhli plavecké brýle, koupací čepice a připravili se na startu. Vybíhali z vody, ovšem její hladina musela sahat pouze po kolena. První konzumenti piva měli samozřejmě náskok, a třebaže na kelímcích byla čísla závodníků, stejně došlo k neshodám a o piva se někteří mezi sebou tak trošku přetahovali. Zda chmelový mok zmizel uvnitř závodníka, bylo pod přísnou kontrolou pořadatelů. A to na každém stanovišti.

Od koupaliště všichni vyrazili na dvanáctikilometrovou trasu lesem, která končila na fotbalovém hřišti. Po dalším pivu uběhli zhruba 600 metrový úsek přes louku na koupaliště za dalším pivem, a odtud zpět na hřiště za pivem posledním. Na prvním místě za muže skončil Ondřej Janeček s časem 43 minut a 19 vteřin, čímž obhájil loňské vítězství. Na 2. příčce je Jiří Cipra s časem 45 min. a 18 vteřin a na 3. místě Jan Žižka se 46 minutami a 54 vteřinami. Za ženy zvítězila Hana Hanzlíková s časem 56 min. 54 vteřin, na druhém místě je Martina Rudolfová s 57 min. a 18 vteřinami a jako třetí se umístila Martina Jandová s časem 1 hodina a 30 vteřin.