VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hned dvě rokycanské školy bodovaly v kraji

Rokycany - Škola provoněná úklidovými prostředky, na-zdobené třídy, radící se učitelé.

1.9.2015
SDÍLEJ:

DIPLOM A PLAKETU za druhé místo úspěšnosti školy v soutěžích v rám- ci Plzeňského kraje převzala za ZŠ ulice Míru ředitelka Hana Šlégrová při včerejší poradě pedagogů od zástupců PK.Foto: Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Takový obrázek byl před dnešním zahájením školního roku pro přípravné finále typický snad všude.

V ZŠ ulice Míru a ZŠ TGM měli ale dění ještě pestřejší. V rámci hodnocení úspěšnosti škol se totiž obě vyhouply až na špici. Včera přebíraly ocenění udělované v rámci celého regionu Krajským úřadem Plzeňského kraje (PK). Slavnostně ho přijel předat ředitel Střediska služby školám PK Tomáš Vlášek.

Rokycanské devítiletky se v hodnocení akce O nejúspěšnější školu v soutěžích ve školním roce 2014/2015 v rámci kraje vyhouply na přední místa. ZŠ ulice Míru na druhé, ZŠ TGM na třetí. Za redakci se připojujeme s gratulací.

„Během prázdnin byla vyhodnocovaná úspěšnost v sou-těžích a kvůli objektivitě, tedy aby nebyly zvýhodněné ZŠ, které navštěvuje více chlapců a děvčat, se body přepočítávaly na počet žáků," informoval ředitel Vlášek. Dodal, že se jednalo o soutěže pořádané krajem a ministerstvem školství, jako jsou různé přebory, olympiády a další soutěže. Přihlíželo se i k dění na úseku ekologie. „Umístění na špici bylo letos hodně těsné," doplnil Vlášek.

„Moc si ocenění vážíme, těší nás, že aktivita, kterou škola vyvíjela během roku, byla patrná v rámci celého kraje. Tentokrát jsme se probojovali na druhé místo, už před dvěma roky jsme ale byli třetí," uvedla ředitelka ZŠ ulice Míru Hana Šlégrová. Zatímco zmíněná devítiletka své ocenění přebírala hned po ránu, v pravé poledne mířili zástup-ci kraje do Rokycan podruhé. Tehdy do už zmíněné ZŠ TGM. V souvislosti s tím ředitelka Alena Halířová konstatovala: „Vždycky potěší, když je naše práce oceněná. Pokud jde o žeb- říček úspěšnosti, vystoupali jsme na špici podruhé. Předloni se nám povedlo být obdobně úspěšnými."

Autor: Božena Šopejstalová

1.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení