Léto ve znamení výběrových řízení má na kontě holoubkovská základní škola. Jednání se týkala zateplování, rekonstrukce osvětlení, úpravy hřiště a také jazykového pobytu dětí v Anglii. Kromě toho se měnila podoba počítačové učebny.
„Pokud jde o dotační peníze, přísliby jsme získaly, ale bylo třeba vyčkat, až peníze opravdu dorazí na účet. Mezitím jsme akce připravovali, vyhlašovali poptávková či vypisovali výběrová řízení,
u nichž je přesně stanovená doba trvání. Tím se stalo, že většina dění odstartuje koncem prázdnin nebo po nich. Vzhledem k tomu, že děti ale v září míří do Anglie, vymysleli jsme to tak, aby nejrušivější dění se uskutečnilo během jejich nepřítomnosti," informoval starosta Lukáš Fišer. 
 V případě zateplování škol výběrové řízení ještě probíhá. Obálky se budou otevírat příš- tí pátek. „Půjde vlastně o dvě nezávislé akce – v základní a mateřské škole. Každá firma ale má možnost podat nabídky na obě," uvedl Fišer. Podle návrhu smlouvy by Holoubkovští v obou případech chtěli mít hotovo do pátku 18. prosince. „V mateřince se bude zateplovat plášť, střecha už procedurou prošla. V základní škole to vedle pláště budou i rovné střechy na přístavbách a na hlavní budově, kde je střecha sedlová, se zateplení dočká půda. Na obě akce jsme dohromady z Operačního programu životního prostředí dostali šest milionů," prozradil starosta.
Co se týče výměny osvětlení, bude kompletní. Vedení obce věří, že třebaže akce odstartuje až v září, chod vyučování nenaruší. Uskuteční se
v době už zmiňovaného pobytu dětí v Anglii (k tomuto tématu se vrátíme). V poptávkovém řízení byly zvažované tři nabídky a zvítězila ta od firmy Kebrdle, Rokycany, s náklady zhruba 300 tisíc. Šedesát procent z této ceny uhradí Plzeňský kraj.

Více v dnešním vydání.