Terčem jeho útoku se podle informací Deníku staly rentgenové snímky pacientů. Chod nemocnice ale podle jejího mluvčího není ohrožen. Případ již řeší i policie.

Policie je ve svých vyjádřeních opatrná. „Policisté na Klatovsku přijali oznámení od poškozené společnosti, že neznámý pachatel získal nezjištěným způsobem přístup k počítačovému systému. V tomto systému měl pachatel změnit část uložených dat. K jejich úniku nedošlo. Výše škody nebyla zatím stanovena,“ uvedla na dotaz Deníku Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že vzhledem k tomu, že běží přípravné trestní řízení, nelze podat bližší informace. Potvrdila ale, že policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

Ilustrační foto.
Srazilo mě auto, tvrdila žena. Nebyla to pravda

Mluvčí horažďovické nemocnice Jiří Kokoška Deníku na přímý dotaz potvrdil, že skutečně došlo k útoku neznámého hackera na část počítačového systému. „Ten je ale naštěstí zabezpečený a žádná data neunikla. Pouze část z nich se podařilo hackerovi dočasně znepřístupnit. Pracujeme na jejich otevření,“ uvedl Kokoška. Na otázku, zda záležitost může ohrozit léčbu některého z pacientů, reagoval takto: „Dočasná „nečitelnost“ dat neomezuje chod nemocnice.“ Dodal, že záležitost byla policii oznámena jednak z preventivních důvodů a jednak proto, že vyšetřování může naznačit, jak systém ještě efektivněji zabezpečit.

Nehoda u Koryt na Klatovsku, při níž zahynul řidič z Domažlicka.
Tragédie na Klatovsku. Zemřel další řidič