„V českém fotbale tohle není pravidlem. Moc si toho vážím, hráčům patří za to, že to dokázali, velký dík," složil poklonu svému týmu po čtvrtečním utkání play off Evropské ligy trenér fotbalistů FC Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

„Pro nás to bylo to úspěšné dvojutkání. Postoupili jsme přes soupeře, který byl podle mého názoru nejsilnějších ze všech, na které jsme v předkolech Evropské ligy narazili," uvedl kouč Pavel Vrba.

„Nebyl to žádný velký fotbal nahoru dolů, bylo to spíše typické pohárové utkání, které jsme odehráli takticky velmi dobře," pochválil mužstvo plzeňský trenér.

Jeho tým se podle něj mohl nervydrásajícímu závěru zápasu vyhnout, kdyby proměnil alespoň některou ze čtyř velkých brankových příležitostí. V posledních minutách utkání se celý stadion nemohl dočkat závěrečného hvizdu rozhodčího.

„Litoval jsem především naší šance v úvodu, kdy po střele Bakoše chytil brankář Lokerenu jistý gól. A ve druhé půli měl tři velké příležitosti Franta Rajtoral. Podle mne to mohl řešit jiným způsobem, nahrávkou na lépe postavené spoluhráče, kteří mohli míč doklepávat do prázdné branky. Závěr by tak určitě nebyl tak hektický," míní.

Dramatický závěr s Lokerenem prožíval trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba velice emotivně, před střídačkou poskakoval jako čertík z krabičky. "Já vždycky takhle poskakuji, když je to nahnuté a zápas je o emocích," vysvětluje kouč Plzně.

„Nejvíce jsem poskakoval v posledních šesti minutách, kdy jsme měli hrát mnohem lépe v útočné fázi. Ztráceli jsme spoustu balonů, pouštěli jsme se do zbytečných kliček. Rozčilovalo mě, že jsme nedokázali udržet míč a uklidnit tak hru," vytýkal svým hráčům trenér Plzně.

„Na druhé straně si myslím, že jsme Lokeren nepustili do žádných velkých šancí, to jsme zvládli velice dobře," dodal trenér Pavel Vrba.