Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrádecká fenka podle veterinářů není týraná

Hrádek - Před několika dny jsme na podnět občanů informovali, že je v Hrádku týraná fena.

19.2.2016
SDÍLEJ:

FENKA v Hrádku by potřebovala pomoc.Foto: Foto: archiv

Krajská veterinární správa vše prověřila a k pochybení nedošlo.

„Na základě obdrženého podnětu Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Plzeňský kraj provedla jednadvacátého ledna dopoledne prostřednictvím inspektorů kontrolu chovu psa," uvedl ředitel KVS Richard Bílý. „Na pozemku v No-vé Huti se v zastřešeném boxu z kari sítí a pletiva, částečně chráněný před větrem nacházel pes plemene německý krátkosrstý ohař. Barva černý bělouš, pohlaví fena, přesné stáří nezjištěno. Odhadem čtyři až šest let," přiblížil. „Fena měla k dispozici boudu vhodných rozměrů, s plochou střechou z vlnité krytiny s přesahem nad vchodem. V boudě byla vidět sláma jako podestýlka a box byl čistý. K dispozici měla dvě misky, na krmení a s vodou, v misce na vodu byla čerstvě zamrzlá voda (podle zledovatělých zbytků okrajů předchozí hladiny vody lze usoudit, že vodu měla toho dne k dispozici)," pokračoval Bílý. Každodenní přítomnost chovatele potvrdil soused, který inspektorům při kontrole potvrdil, že se chovatel o psa denně stará, krmí ho a venčí jej. „Uvedl, že zpravidla psa navštěvuje dvakrát denně, brzy ráno a odpoledne či navečer," sdělil.

Chování psa bylo v době kontroly fyziologické, aktivní, odpovídající plemeni a věku zvířete, bez projevů bázlivosti nebo agresivity. „Ze způsobu, jakým se pes pohyboval po kotci, nebylo zřejmé, že by trpěl nedostatkem pohybu. Vyšetřením pohledem u psa nebyly zjištěné známky zranění, onemocnění nebo jiného strádání, výživná kondice psa byla ohodnocená jako dobrá, podle devítibodové stupnice mezinárodního systému hodnocení tělesné kondice bodem 5 ideální (Žebra jsou bez přebytečného pokrytí tukem, břicho vtažené, tělo, krk i končetiny bez viditelného úbytku svalové hmoty). Nebyly zjištěny příznaky dehydratace. Trus i moč bez nálezu," vyjmenovával Bílý.

„Ve středu obdržela Krajská veterinární správa další podnět a podmínky chovu a zdravotní stav psa bude na místě opakovaně prošetřený," uzavřel.

Současně s Protokolem o kontrole bylo chovateli zároveň zasláno a 5. února doručeno písemné Oznámení o zahájení kontroly a Výzva k doložení platného očkovacího průkazu psa nebo jiného platného dokumentu s uvedením posledního očkování kontrolovaného psa proti vzteklině a upřesnění podmínek chovu, a to do termínu 26. února. Při tomto došetření bude ověřeno mimo platného očkování a odčervení i jak často chovatel fenu krmí, popř. kolikrát denně a kdy večer, odpoledne, krmná dávka a také jak se o ní stará a jak s ní pracuje venčí, cvičí, nebo využívá například na myslivost.

Autor: Jana Vaníková

19.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
1. B. ZŠ ulice Míru
5

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Ilustrační foto.

Opustili nás

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení