Mononukleóza, cukrovka nebo alergie na lepek. Tyto nemoci se často objevují u dětí školou povinných. V jídelnách není problém, pro ně připravit náhradní variantu obědů.
„Už léta pro ty, kteří mají zdravotní problémy vaříme speciální pokrmy," svěřila se za školní jídelnu v Hrádku vedoucí a zároveň místostarostka města Vlasta Vasková. „Jsou to například děti, které mají dietu kvůli mononukleóze. To pak připravujeme vhodnou stravu po dobu i třech měsíců. Také na cizí strávníky není zapomenuto. Pokud má někdo cukrovku a k obědu jsou vdolky, vymyslíme jinou variantu," vysvětlila. Nejedná se ale o desítky jídel týdně. Vždy je to přibližně pět obědů. „Pokud přijdou i učitelé, kteří potřebují ze zdravotního hlediska nějaké dietní jídlo, problém to není," uzavřela Vasková. V hrádecké devítiletce je vše o domluvě a potřebě strávníků.
Rodiče si takovou výhodu ve školních jídelnách chválí. „Je dobře, že děti mají možnost, pokud jsou nemocné, mít jinou stravu. Už i výběr ze dvou obědů je výhoda. Je to jen a jen o domluvě," svěřila se Helena Horká. „Moje dcera je dost mlsná. Nejí především polévky a luštěniny. Jsem ráda, že si může vybrat ze dvou variant, které jí střední škola v Plzni nabízí. Vždy si vybere, co jí chutná," dodala Aneta Hodková.