Problémy s výplatami v Železárnách v Hrádku i nadále pokračují. I přesto, že dostali zaměstnanci vyplacené zálohy, situace se nelepší. Krize je stále aktuální. Dle našich informací se měl dokonce začít rozprodávat i majetek a zaměstnanci dostávali odstupné platy. To se nepotvrdilo.

„K žádnému rozprodávání majetku Železáren Hrádek určitě nedochází, to mohu jednoznačně vyloučit. Je možné, že bylo prodáno nějaké jednotlivé starší auto, to nevylučuji, to se běžně děje ve všech firmách, ale rozhodně se žádný majetek podniku systematicky nerozprodává," vysvětlil tiskový mluvčí Z-Group Steel Holding Miroslav Slaný. „Pokud jde o odstupné platy, které měli údajně dostat někteří zaměstnanci, když odejdou na přelomu ledna a února ocelárna kvůli poklesu zakázek přešla z původního čtyřsměnného provozu na třísměnný provoz a musela propustit deset zaměstnanců," pokračoval. „Nevylučuji, že některým jednotlivcům z těchto deseti zaměstnanců v rámci řešení způsobu ukončení pracovního poměru někdo nabídl odstupné platy, když odejdou dobrovolně, to je možné. Ale jinak nevím nic o tom, že by se něco takového nyní aktuálně dělo, že by probíhalo, nebo se chystalo nějaké systematické snižování počtu zaměstnanců v nějakém větším rozsahu, to určitě ne," uvedl Slaný.

Přestože světový ocelářský trh je v krizi a ocelárny po celém světě zavírají provozy a krachují a i některé české hutě a ocelárny mají velké problémy, hrádecké železárny stále odolávají a drží se.

„Samozřejmě i hrádecký podnik logicky tuto krizi pociťuje na poklesu zakázek. Ale na rozdíl od jiných evropských oceláren se žádné masivnější propouštění nebo dokonce uzavírání provozu v dohledné době nechystá," uzavřel.

K žádnému systematickému snižování počtu zaměstnanců ve větším rozsahu nedochází, žádné odstupné platy se ve větším měřítku nenabízí, žádný majetek podniku se určitě nerozprodává.