Hrádečtí nejen předvedli svoje nadání, aby udělali radost svým blízkým v hlavně dětem, které nemají svůj život tak jednoduchý.

Školní zařízení v Hrádku totiž několik let pomáhá dětem v Africe. „Když jsme se do projektu Adopce na dálku pouštěli. Nevěděli jsme jestli se nám na to podaří sehnat dostatek financí. Dali jsme proto dětem na výběr, zda adoptovat holčičku nebo chlapce. Asi i díky svému věku vyhrála jen o pár hlasů holčička. Ta byla mladší. Nakonec jsme se rozhodli, že zkusíme postarat se na dálku o oba. Přitom na jednoho je třeba částky téměř pět tisíc korun," zavzpomínala na začátky ředitelka školy v Hrádku Anna Valešová.

Právě tuto částku se děti snažily získat v kulturním domě při svých vystoupeních. Odstartovaly ho, po přivítání vedoucí učitelkou mateřinky Zdeňkou Dudkovou, ti nejmladší ze školky a pak už se na pódiu střídali zástupci snad každé třídy. Chybět ve svátečním čase nesměly samozřejmě ani vánoční melodie. „Děti nechtěly nechat nic náhodě a tak ještě před akademií nakoupily hrníčky a ty pomalovaly barvami. K prodeji byly za padesát korun. Snaha se jim vyplatila," pokračovala Valešová.

Dokončení v pondělním vydání Rokycanského deníku.