Letos poprvé měli lidé možnost parkovat na novém parkovišti a také projít branou a jít po cestě parkem, což mnozí obdivovali. Nemuseli tak již po silnici až k hlavní bráně. Po celém areálu hradu hradu bylo opět živo. O zábavu se postarali šermíři, kejklíři, tanečnice, ukázky předvedli i sokolníci a samozřejmě nedílnou součástí byl nejlákavější jezdecký turnaj v podání Rytířů Koruny České, na který přijela královna Žofie a nechyběl ani Pán Bušek z Opálky. Kolbiště obklopily stovky lidí, které sledovaly napínavé, občas i zábavné, boje, které se tam odehrávaly.

Zdroj: DENÍK/Daniela Loudová

„Tohle jsou akce, které se nikdy neokoukají. Je to tady skvěle připravené, člověk se neudí, i když tady stráví hodiny. Moc se mi tady líbí, krásná akce. A musím pochválit i novou cestu. Je hezké vidět, že se každý rok povede něco nového,“ řekl jeden z návštěvníků Radek Kadlec.

Kromě klání si ale lidé měli možnost prohlédnout výstavu obrazů Robina Antonína Stříbrného, panenky Blanky Křížové a součástí byl také středověký trh.

Již 22. ročník Nezdické neckyjády Vaška Šticha nabídl porci zábavy.
FOTO, VIDEO: Nezdickou neckyjádu zpestřily i zápasnice v bahně

Vrcholem dne byla ohňová show a koncerty kapel Parolet, revivalu Jasné Páky, Whitesnake Unplugged a na závěr vystoupila CODA.