Zbiroh: V sobotu dopoledne koncertuje v centru města hudba 35. pěšího pluku z Plzně. Od 19 hodin se pak ve Zbirožském dvoře představí Duo Bohemica.

Hrádek: Setkání pod skalou je název II. ročníku svátečního swingového odpoledne. Uskuteční se zítra od 15 hodin na Malé scéně letního kina a vstup je volný. Melodie 60. a 70. let minulého století zprostředkuje domácí Big Band!

Kromě toho začal předprodej vstupenek na Muziku 2014. Koná se už 12. července a lístky lze pořídit v kanceláři Domu kultury, v rokycanském informačním centru (nádvoří radnice) nebo pro zaměstnance železáren u šéfa odborové organizace Šimonovského.

Raková: Zítřejší sportovní a kulturní odpoledne láká od 12. hodiny na množství akcí a ukázek. Týkají se fotbalu, hasičského umu či příletu helikoptéry. Na své si každopádně přijdou děti i dospělí!

Litohlavy: Slavná pouť s přívlastkem vršíčková obnáší kulturní pořady, atrakce a především nedělní setkání u kaple Navštívení Panny Marie. V 9.30 dojde na odhalení informační tabule pod schodištěm a další program je připraven v církevní stavbě.

Skoupý: Osada vedle Prašného Újezdu chystá na sobotní odpoledne setkání rodáků a přátel. Začíná ve 14.30 hodin!

Břasy: Pietní akt k 95. výročí narození statečného válečníka Jiřího Potůčka Tolara se koná v sobotu od 11 hodin u památníku před úřadem.

V K21, což je označení pro kulturní a informační centrum obce Břasy, se zároveň uskuteční výstava vybavení československých vojáků ve Velké Británii z II. světové války.