V půl jedenácté vyrazila na plánovaný výjezd. Tentokrát se zaměřila na pokrm z nejrizikovějších. Totiž tatarák. Dvojice kontrolorů, Roman Buras a Lenka Svátková, obtěžkaní potřebnými chladícími bednami a náčiním nastoupili na cestu připraveni. „Pokrmy jsme si objednali předem elektronickou poštou. Samozřejmě, že pod jiným jménem. Mé pravé příjmení je natolik specifické, že by mě asi leckde poznali," svěřil se s přípravou Buras.

´Křížová výprava´ za hříšníky v kuchyních měla získat sedm vzorků. Mimo odběrů samotných surovin, masa a vajíčka, které si dvojice objednala zvlášť, došlo i na speciální stěry z nádobí a náčiní. Těch bylo nakonec jedenáct. Tyčinka, která po chvíli skončila ve zkumavce se tak setkala jak s kuchyňským prkénkem, tak i nožem. „Nabrané vzorky odvážíme po ukončení do laboratoří v Plzni. Tam se během dvou až tří dnů ukáže, zda je vzorek závadný a jak. Podle toho pak dále postupujeme. Pokud bude vše v pořádku, výsledek se provozovna dozví přibližně za deset dnů, kdy ji s protokolem navštívíme podruhé," uvedl Buras. Hned první návštěva však byla poněkud kuriózní. Na inspektory předem objednaný tatarák nečekal. „Vaše krycí jméno má náš stálý zákazník, který na tenhle pokrm chodí pravidelně. Vždycky si ho ale nechá od nás namíchat, protože mu chutná. A najednou ho chce zvlášť! To bylo divné. Tak jsme pro jistotu počkali," uvedl majitel zařízení.

Fiktivní ´zákazník´ si tak musel chvilku počkat. „Zřejmě budu muset obměnit své náhradní jméno," usmíval se nad situací Buras. Lenka Svátková tak mezi tím odebrala vzorek z vajíček. Zajímalo nás, jaký možný postih na hříšníky čeká. „To lze dopředu těžko říci. Dnes kontrolujeme zda se v potravinách neobjevuje salmonela, listerie nebo stafilokok. Pokud by se něco z toho zjistilo, pak by se šlo postupně po stopě nákazy a mohla by být likvidována například celá výrobní šarže vajec, anebo nařízená sanitace provozu," prozradil Buras.