Překvapením druhého kola prezidentských voleb je, že Jiří Drahoš tentokrát zvítězil nad Milošem Zemanem v okrese Plzeň-město. V jeho volebních okrscích získal 52,14 % hlasů a vyhrál v Plzni, Dýšině, Chválenicích, Kyšicích, Letkově (kde zvítězil i v prvním kole), Starém Plzenci a Štěnovickém Borku.

Mnohem větší podpory se Jiřímu Drahošovi dostalo i na severním Plzeňsku. V prvním kole zvítězil v pěti obcích, tentokrát v šestnácti. Zapůsobil například na voliče ve Vejprnicích, kde ostatně uspořádal také setkání s občany – v prvním kole tam skončil druhý s 26,61 %, teď vyhrál s téměř 54 % hlasů.

Vítězem je ale stále Miloše Zeman, a leckde vítězem takřka absolutním – například v malé obci Tis u Blatna mu voliči přisoudili 83,87 % hlasů. Může to být tím, že u obce funguje detenční zařízení pro uprchlíky Balková a téma migrantů, na něž kampaň zemanovců cílila, se místních velmi dotýká.

Na jižním Plzeňsku zvítězil Miloš Zeman téměř všude. Už v prvním kole vyhrál v každé obci a každém městě, tentokrát se situace příliš nezměnila. Jiří Drahoš zvítězil pouze ve Štěnovicích, a to těsně se ziskem 50,17 % hlasů. A v obci Přestavlky se voliči postarali o remízu. Zeman i Drahoš tam získali každý 68 hlasů.