Uskutečnil se už poosmé jako propagační jízda na cyklotrase číslo 3 (Paříž-Regensburg-Plzeň-Praha) a podle střízlivých odhadů se týkal čtyř stovek rekreačních sportovců. „Usuzuji podle lístků, odevzdaných v kornatické restauraci, kde byl cíl. Přesné cifry budeme mít až v týdnu podle účastnické registrace," uvedl manažerka pořádajícího dobrovolného svazku obcí Horní Berounka, povodí Klabavy Jana Švandrlíková.

Do obce na jihu Rokycanska vedlo v sobotu několik tras. Konkrétně sedm a kromě té z Červeného Hrádku byly ostatní na území okresu. Suverénně nejrušněji bylo před rokycanskou radnicí. Už kolem deváté hodiny se tu shromáždily desítky aktérů, přestože oficiálně zápis začal až v půl desáté. „Nechceme vítat přátele jako nějací peciválové. Z Kornatic nás jede čtrnáct. Loni nás ale bylo ještě o dvanáct víc," přiznal starosta Jindřich Šustr. Trošku ho mrzelo, že v minipivovaru na Rašínově otevírali až v poledne. „Chtěli jsme ochutnat proslulé nápoje," dodal na vysvětlenou.

Za dva dny slaví 86. narozeniny cyklistický nestor Jiří Fryč. Vydal se na cestu přes Hrádek a Mirošov: „Je to trošku o kopcích, ale přece se nenechám zahanbit.".

V Kornaticích už před polednem startoval závěrečný pořad jízdy. S tombolou, prezentací koloběžek a bikovou šou.

Více v pondělním vydání Rokycanského deníku.