Největší devítiletka okresu ZŠ Jižní předměstí zažila včera rušný den. V 9 hodin se předávalo staveniště, v tomto případě pavilon jídelny a kuchyně, který čeká rozsáhlá rekonstrukce.

Ve výběrovém řízení zvítězila firma STEP Plzeň, jež hned po předávce zahájila ´zabydlování´. Protože předělávat se bude i vzduchotechnika a při zateplování školy, což je další úspěšný projekt, by se musela sundavat, střecha pavilonu se zateplí s předstihem. V tomto případě se do díla už nyní pouští další zhotovitel BIS Plzeň, vítěz soutěže.

Protože kuchyně a jídelna nebudou do konce prázdnin, a vlastně až do data 1. září, dostupné, žáci včera poprvé obědvali mimo svou devítiletku.

Prní stupeň měl namířeno do Střední školy Jeřabinová. „Jedná se asi o tři sta dětí a museli jsme novému stavu přizpůsobit režim vyučování. První parta v doprovodu učitele vyrazila do tamní jídelny v půl jedenácté a po deseti minutách se třídy střídaly. Ve dvanáct šla poslední skupina. Potom už jídelna v Jeřabinové patřila místním žákům," sdělil ředitel Bohumil Nosek.

Více v dnešním vydání.