Podle meteorologů zasáhnou kraj od nedělního odpoledne ojedinělé silné bouřky doprovázené nárazy větru kolem 70 km/h nebo kroupami. V Plzeňském kraji se jedná o Blovice, Domažlice, Horažďovice, Horšovský Týn, Klatovy, Nepomuk, Přeštice, Stod, a Sušice.

Český hydrometeorologický ústav uvádí, že je možné očekávat přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Předpověď na neděli: Jasno až polojasno, večer až oblačno a od jihozápadu místy přeháňky a bouřky. Nejvyšší teploty 28 až 31 °C, na horách 24 až 27 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na noc a pondělí: Oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Na horách k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 18 až 15 °C, na horách kolem 15 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Zdroj: ČHMÚ