Plzeňská návrhářka, která nyní vytváří šaty i pro dvanáct finalistek Miss Plzeň, si toto povolání vybrala už jako malá.

„Pamatuji si, jako by to bylo včera, že jsme ve druhé třídě měli nakreslit, čím bychom chtěli být. Já nakreslila molo a na něm modelky v šatech. Sebe jsem namalovala pod molo, jak na to dohlížím,“ vzpomíná na prapůvod svého snu Zuzana. Než se z ní po vystudování opravdu stala návrhářka, vyzkoušela si i druhé povolání ze svého obrázku. I ona totiž krátkou dobu ´šlapala molo´, před dvěma lety byla dokonce ve finále Miss Plzeň.

To už je ale pryč a dnes Zuzana Černá navrhuje róby na plesy, svatby nebo taneční soutěže. „Šaty musí člověka rozzářit. Kouknu na ženu a něco mě napadne – střih, barva. Určitě se nedržím tabulek, to by byla hloupost,“ říká 23letá Plzeňanka.

Sama o svých návrzích říká, že se snaží šokovat a zaujmout. „Používáme neobvyklé látky dovážené z Dubaje či Koreje nebo je zdobíme broušenými kameny,“ prozrazuje tajemství své originality Zuzka. Jedním dechem ale dodává, že takové maturitní či plesové šaty nesmí být jednoúčelové.

Ženy za ní často chodí s určitou představou – mají obrázek v časopise, jak mají přesně šaty vypadat. „Ale tam je má na sobě 50kilová holka a já nemám kouzelnou hůlku,“ směje se úspěšná podnikatelka. Na druhou stranu má ale podle ní správný střih šatů obrovskou moc. „Dokáže skrýt nedostatky a vyzdvihnout to, co je na ženě krásné. To u džínů není, to jsou pořád džíny, které nic neschovají.“

A jaké tedy budou šaty, které na sobě budou mít finalistky na slavnostním vyhlášení 19. dubna? Především různé. „Polovina s kameny, polovina z neobvyklých látek. Bude to pestré,“ naznačuje Zuzana.

I u ní se už projevuje i tzv. nemoc z povolání – všímá si lidí na ulici. Toho, co mají na sobě a co by jim slušelo. „Lidé v Plzni chodí všichni v šedi, bojí se odvázat,“ míní návrhářka, jejímž vzorem je Blanka Matragi. Také ona totiž používá neotřelé látky a kameny, sama si barví hedvábí. A s ní souvisí i další sen Zuzany Černé. „Chtěla bych se s ní osobně setkat.“