Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kaplička u koupaliště se dočkala nové střechy

Rokycany - Zítra od osmnácti hodin se u církevního symbolu uskuteční poděkování dárcům i sponzorům, kteří na akci přispěli

24.6.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Kapličce Panny Marie Bolestné, stojící kousek od rokycanského koupaliště poblíž Klabavky, se začala rozpadat střecha.

Občanské sdružení pro obnovu památek Rokycan a okolí, které už jich nejen v okrese řadu zachránilo před zchátráním a činnost zahájilo vlastně stavbou repliky zbourané barokní kapličky pod náměstím, nenechala skutečnost v klidu. „Vždyť stavba je připomínaná už roku 1768 a ví se také, že oprava byla provedená v letech 1858 a 1991," informovala Věra Tvrzová.

Záležitost se dala do pohybu i tentokrát a od Ministerstva kultury ČR se na ni podařilo získat 59 tisíc korun. Budou poskytnuté prostřednictvím městského úřadu. Dále se na akci bude podílet Římskokatolická farnost Rokycany a už zmíněné sdružení, jehož podíl na opravě činí rovněž 59 tisíc korun.

Dodavatel prací, firma Tegmento, s. r. o., Rokycany, která byla vybraná s nabídkou na opravu za 115 tisíc (včetně daně z přidané hodnoty), si pospíšila. Předmětem akce se stalo sejmutí krovu, který už dosloužil, jeho nahrazení novým a položení nové krytiny z tašek bobrovek. Nyní je ale třeba vše proplatit.

„Děkujeme všem, kteří přispěli na opravu formou vyhlášené sbírky, i těm, kteří jsou ještě odhodlaní přispět. Potřebná částka se pomalu dává dohromady," uvedla Tvrzová. Připomněla, že kdo by se chtěl ještě do akce zapojit, může tak učinit při sbírce. Vyhrazený symbol 1209068/0300 je zřízen u ČSOB v Rokycanech.

O památku se pravidelně starají Vítězslav a Marie Jakoubkovi s rodinou „Jsem mile překvapený pomocí těch, od nichž bych to rozhodně nepředpokládal. Někteří zase, na které jsme si mysleli, zůstali zatím stranou, ale tak to bývá. Celkově na opravu však už přispěla řada lidí," sdělil pan Vítězslav. Jmenovitě je seznam uvedený na dveřích památky. „Všem patří poděkování a veřejně zazní i tuto středu přímo na místě," konstatoval pan Vítězslav. „Jsem rád," dodal, „že už je kaplička znovu zakrytá a nebude chátrat. Převzali jsme starost o ni od paní Kolářové a chceme ji, jako ten převozník, předat v dobrém stavu dál."

Ve středu 25. června v osmnáct hodin se u kapličky uskuteční malé setkání s poděkováním Sdružení pro obnovu památek Rokycan a okolí dárcům i dalším sponzorům. V rámci něj vystoupí také členové hudebního souboru Schóla od Panny Marie Sněžné.

Autor: Božena Šopejstalová

24.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

1. B. ZŠ ulice Míru
5

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení