Mirošovské sádky ukrývají ryby z Padrťských rybníků, konkrétně takzvaného Dolního, který se letos lovil. „Pokud jde o kapry, máme šupináče i lysce různých velikostí. Standardně požadovanou dvou až tříkilovou rybou jsme zásobení dobře," informoval technik Martin Zachar. Dodal, že pro rybniční středisko výlov dopadl dobře, takže nezdražovali. Kilo kapra tedy stejně jako vloni stojí 75 Kč. K mání jsou ale i amuři (rovněž 75 Kč/ kg), líni, štiky či siveni. „Na požádání zákazníkům ryby i vykucháme," podotkl Zachar.

Ve čtvrtek bude zahájený hlavní prodej a potrvá až do pondělka 23. prosince. Během něj naleznete o víkendu sádky otevřené do 13 hodin, v ostatní dny až do 17. odpolední.

Na největší vodní hospodáře v regionu Rybniční správu J. Colloredo-Mannsfelda, Zbiroh letos těžce dolehly povodňové ztráty. „Vznikla nám škoda zhruba za pět milionů, přišli jsme o spoustu ryb. Pro vánoční trh ale zajištěné jsou," informoval šéf celku Radek Jandera. Po podzimních výlovech na Rokycansku se sádky zaplnily kapry, amury, sumci i candáty. Kapři, a to lysci stejně jako šupináči, jsou k dostání po 80 Kč na kilogram. V nabídce jsou hlavně 2,5kilogra- mové až tříkilové kusy.

Pokračování ve středečním vydání Rokycanského deníku.