„Vozidlo bude sloužit pro čištění veřejných prostranství," uvedl starosta Václav Krofta. „Tento multifunkční stroj stál více než tři miliony korun. Pořídili jsme ho hlavně díky přispění dotace, a to ve výši devadesáti procent z Operačního programu životního prostředí," vysvětlil Krofta. Zbylé peníze uhradila obec z vlastního. „O pořízení rozhodlo zastupitelstvo už v loňském roce a také se uskutečnilo výběrové řízení na dodávku stroje," konstatoval.

Rozhodnutí zastupitelů o koupi vozidla je argumentováno tím, že obec se stále zvětšuje a přibývá veřejných míst, jako je nová zóna pod Ovčínem nebo železniční zastávka s točnou pro autobusy, a lidská pracovní síla už na tyto prostory nestačí. „Komunální stroj tedy bude převážně čistit a zametat silnice, chodníky a veřejná místa v Kařezu, a to bez jakékoli prašnosti díky zabudovanému vodnímu systému ve voze," uzavřel Krofta.

V zimním období se stroj bude starat o kompletní zimní údržbu, zametání a odhrnování sněhu. „Tento pracovní stroj už obsluhuje obecní zaměstnanec Karel Hubáček, který se se strojem seznamuje a zaškoluje.