Jubilejní Kornatické slavnosti, které se uskutečnily v sobotu, přivítaly stovky návštěvníků. I přesto, že teploty dosahovaly tropických hodnot, převážně starší občané a rodiny s dětmi si tuto významnou akci nenechali ujít.

Ti, kteří do obce na jihu okresu zavítali, sledovali například vystoupení a ukázky Strašické Pohodovky, Harcířů z okresního města, Policie České republiky, Hradeckých panenek nebo skupiny historického šermu Convictus.

Největší aplaus sklidily zaslouženě Hradecké panenky. Amatérská taneční skupina si připravila vystoupení na ruské písně, známou sestavu ABBA nebo kankán. Tanečnice však nebyly mladé dívky, ale většinou starší, velmi atraktivní a životaplné dámy. „Vystoupení se mi strašně líbilo. Bylo fajn vidět takto energické ženy. Dokázaly udělat velmi dobrou atmosféru a to se cení," uvedl návštěvník akce Stanislav Komínek mladší z Prahy. Dodal ještě, že velmi povedené vystoupení měla také skupina historické šermu Convictus. „Nejvíc se mi líbila pohádka od těch šermířů. Sice jsem se bála, když měli velké meče, ale naštěstí všechno dobře skončilo," sdělila desetiletá Natálka.

„Opět sem zavítalo spoustu lidí. Jsem velmi rád, že i přes velké vedro, které o víkendu panovalo, přišly stovky návštěvníků. Možná ale byly tyto slavnosti poslední," sdělil starosta Kornatic Jindřich Šustr. „Celková finanční situace je jiná, a to se na pořádání této akce samozřejmě odráží. Velmi špatně se shání sponzoři a pozvat sem nějakého velmi uznávaného umělce je téměř nereálné," vysvětlil. „Pro příští ročníky bych byl rád, aby zůstala sportovní i kulturní část. Slavnosti budou trochu jinak pojaté. Vše je ale zatím ještě v jednání s různými subjekty," uzavřel Šustr.

Během odpoledne se mohli návštěvníci zúčastnit také spousty soutěží. Výsledky přinášíme v infobloku.