„Zájem nás moc těší, ale v podobě, jakou bude mít akce letos, ji asi pořádáme naposledy. Nejde ani tak o moře s tím spojené práce, jako o přístup sponzorů, jež se odvíjí od celkové ekonomické situace. Peníze se už tak snadno dohromady nedávají. Když jsme začínali, bylo to o jiném," posteskl si trochu starosta Jindřich Šustr.

Poukázal také na fakt, že lidé dnes v programu očekávají nějaké super lákadlo. Zaplatit top umělce, který přitáhne, je ale strašně drahé. „Mluvíme o cifře kolem sta tisíc," podotkl Šustr. Přese všechno si ale rady v Kornaticích věděli a program letošního dění je bohatý i lákavý.

Sportovní soutěže, mezi nimiž nemůže chybět nohejbal mimochodem, klání v něm stálo u samého začátku dění, začínají už v 10 hodin a protáhnou se do odpoledne. V sále nového kulturního zařízení se pak uskuteční prodej rozmanitých rukodělných výrobků. Počítá se i s hrátkami pro děti a výstavou výrobků Domova Zvíkovecká kytička. K vidění budou též nové modely škodovek. Na přírodním parketu se o zábavu postará třeba Strašická Pohodovka, ale též šermířské skupiny Harcíři a Convictus, nebudou chybět ani zásahy policie či taneční vystoupení. V plánu je rovněž večerní zábava a slavnostní čtvrthodinový ohňostroj podbarveným hudbou.