Láska se někdy po rozchodu partnerů změní v čistou nenávist a vypukne válka, v níž se jedna či obě strany neštítí ničeho a často tím velmi trpí děti. Na vlastní kůži to poznal i Michal K. Toho dnes již bývalá žena Helena K. (42) křivě obvinila ze znásilnění, neumožnila mu vídat syna, ač jí to nařídil soud, a dokonce z něj udělala pedofila. Její otec navíc Michala K. pobodal.
Manželé se rozešli v roce 2013. Syn žil s matkou, s otcem se ale podle Heleny K. stýkat mohl. Oba se však nemohli dohodnout na majetkovém vyrovnání. Žena exmanželovi vyhrožovala, že pokud nedostane požadovanou částku, která činila dvanáct milionů korun, oznámí, že ji znásilnil. A protože odmítl, skutečně tak učinila. Soud ji za to poslal na pět let za mříže, u odvolacího soudu ale vyvázla s dvouletým trestem, podmíněně odloženým na zkušební dobu čtyř let.

To ale zdaleka nebylo vše. V roce 2015 neumožňovala exmanželovi stýkat se se synem, nepřiměly ji k tomu ani soudní pokuty ve výši 20 a poté 40 tisíc korun. Vše vyvrcholilo v listopadu 2015, kdy žena pobývala se synem u rodičů v Sušici. Pro chlapce si tam v doprovodu policistů přijela soudní vykonavatelka. Situace byla hodně napjatá. „Dítě před námi schovávali. Když jsme ho našli, šla jeho babička na balkon a vyhrožovala, že skočí. Musel jsem ji držet za obě ruce,“ popsal situaci policista. Soudní vykonavatelka nakonec plačící a křičící dítě odvést nemohla, neboť jí v tom bránil jeho děda i Helena K., která ženu uchopila za vlasy, trhla s ní, a vykonavatelka tak byla nucena chlapce pustit. „Bylo hrozné, jak se vykonavatelka chovala. Malý plakal, bál se, že mu utrhne nožičku,“ tvrdil soudu otec Heleny K., který v minulosti bývalého zetě vážně zranil. Jel za ním do Prahy a v metru ho pobodal. Soud ho za to poslal na sedm let do vězení, odvolací soud mu ale trest změnil na podmínku, Ani ta však není po odvolání státního zastupitelství pravomocná.

„Neuvědomuji si, že bych ji napadla. Pokud se tak stalo, moc mě to mrzí,“ uvedla Helena K. Té nyní klatovský soud k dvouletému trestu za vydírání přidal dalších šest měsíců za útok na úřednici a maření výkonu úředního rozhodnutí.

BUDE DALŠÍ SOUD

Verdikt je pravomocný, tím však problémy Heleny K. nekončí a reálně jí hrozí, že teď už půjde za mříže. Před klatovský soud se totiž brzy vrátí. Důvodem je, že exmanžela obvinila ze sexuálního zneužití jejich tehdy šestileté syna. Syn skončil dočasně v Klokánku a jeho otec musel mimo jiné podstoupit sexuologické vyšetření. Nakonec ale došla policie k závěru, že se ničeho nedopustil, a začala stíhat Helenu K. „Byla obviněna z přečinů křivé obvinění a ohrožení výchovy dítěte,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie. Může tak jít za mříže až na osm let.