Ve druhé polovině týdne přivezli do Rokycan pohár za třetí místo v národní soutěži AHOL CUP 2014. Ta byla pro aktéry opravdovou zkouškou. Do Ostravy, kde celé klání probíhalo, dorazilo na 140 soutěžících z celé České republiky, zástupců Slovenska, Francie a Anglie nevyjímaje. „Vařili jsme pokrm, krájeli cibuli na čas a kvalitu, rozpoznávali sklo, druhy masa a jeho použití, nalévali na míru a procházeli zkouškou z odborných výrazů v angličtině nebo němčině," prozradila jedna z účastnic Nikola Ulrichová.

Náročná byla soutěž pro všechny. Každý totiž musel projít všemi koly, a ne vybrat z týmu jednoho nejlepšího. Navíc konkurence byla opravdu vysoká. „Nejen že museli soutěžit, ale bylo třeba představit i pokrmy na fotografiích a rozkreslené. Vašek pak měl za úkol celou soutěžní půlhodinou provázet slovem. Jak o tom co se právě děje pod rukama spolužáků, ale také prezentovat svoji školu a město. Snad jako jediný mluvil po celou dobu, a ještě z ´patra´. Ostatní četli z papíru nebo tabletu," uvedla Lenka Michalíková, která měla přípravu závodníků na starosti.

Ta si také pochvalovala vynikající spolupráci s ostatními pedagogy, a to i z teoretického vyučování. „Příprava začala už v listopadu a bylo třeba projít přes kvalifikaci v Plzni. Tou jsme úspěšně prošli a už cvičili jen na Ostravu," informovala Šárka Chaloupková. „Finále pak zabralo s cestou tři dny. Co se týče organizace, tak byl tento ročník nejlepší. Jen ubytování bylo jinde. Z loňského čtyřhvězdičkového hotelu jsme se přestěhovali do ubytovny. Ale byla pěkná," dodal s úsměvem Pavel Dlouhý.

Dokončení v úterním vydání Rokycanského deníku.