Hasiči ihned zamířili do prostor budovy, aby zjistili, zda se v objektu nenacházejí žádné osoby. „Průzkumná skupina zjišťuje počet ohrožených osob a stav a druh konstrukcí," uvedla mluvčí HZS Plzeňského kraje Pavla Jakoubková. V momentě, kdy jsou lidé nalezeni, profesionálové zjišťují rozsah jejich zranění.

Poté už velitel zásahu organizuje místo pro přistání vrtulníku. „Do oblasti trosek je vysazen letecký záchranář. Spolu se zdravotnickou záchrannou službou je poskytnuta zraněným přednemocniční neodkladná péče," doplnila. „Cílem cvičení bylo seznámit se s postupy při záchraně zavalených a zasypaných osob a nacvičit si dílčí úkoly potřebné pro zvládnutí takové situace," uzavřela Jakoubková.

Celá akce měla však i další opodstatnění. Domácí zvíkovecké dobrovolníky, kteří se i tentokrát účastnili cvičení, jen výjezdová činnost nezaměstnává. Kvůli vytvoření nového zázemí sboru zakoupili od zemědělské společnosti dva objekty, z jednoho z nich má vyrůst nová hasičská zbrojnice. S likvidací druhého jim pomohli právě profesionální kolegové při cvičení.

Další akce integrovaného záchranného systému se chystá za měsíc. Práci složek prověří tradiční Šmausův memoriál, který se každoročně koná 29. května na Masarykově náměstí v okresním městě.