„Letošní rok toto pravidlo potvrdil. Významnou skupinou nových uchazečů byli ti, kterým skončily pracovní smlouvy a dohody. Do evidence přicházely ve větším počtu i OSVČ, které ukončily podnikání. U těch ale existuje velká pravděpodobnost, že na jaře svou činnost obnoví," informovala tisková mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

V této skupině jsou zejména zedníci, stavaři, montážní a manipulační dělníci, kterým počasí omezuje do značné míry pracovní činnost. „Zaměstnavatelé měli zájem nejčastěji o strážné, seřizovače CNC strojů a obsluhu obráběcích strojů, soustružníky, frézaře, svářeče, kovodělné dělníky, uklízeče, pomocné pracovníky ve výrobě a v gastronomii," prozradila o hledaných zaměstnancích Beránková. A jak se leden podepsal konkrétně na Rokycansku?

Nezaměstnanost se zastavila na 5,8 procenta. Jde o zhru- ba pětiprocentní meziměsíční nárůst. I tak se drží náš okres na chvostu v pořadí s počtem nezaměstnaných. Konkrétně na 72. místě ze sedmdesáti sedmi okresů. Na jedno volné pracovní místo připadá téměř třináct zájemců. Těch je ke konci ledna evidováno 1986, přičemž volných míst je 155. Úřad práce v Rokycanech eviduje i tři sta pět osob se zdravotním postižením. Pro ty je v současné době v nabídce pouze třináct míst.

Z pátečního vydání Rokycanského deníku.