VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lucie revival: Kapelu nesestavíš, kapela musí vzniknout

Mýto - Při slavné anenské pouti města v posledních letech nechybí ani koncert oblíbené skupiny Lucie revival a tradice nebude porušená ani letos.

21.7.2015
SDÍLEJ:

LUCIE REVIVAL se chystá v pátek do Mýta a my si se zástupcem povídali o novinkách.Foto: Foto: archiv

Čtveřice muzikantů se do Mýta vypraví už tento pátek, čtyřiadvacátého.

„Připravili jsme čtyřhodinový program, při němž zazní hity Lucie a dále jsme vsadili na Wanastowi vjecy. Přidáme i písničky Martina Ruttnera tedy něco z vlastní dílny. Zazní tak několik novinek pro letošní rok. Koncert zahájíme v jednadvacet hodin, ale areál bude návštěvníkům přístupný už od půl osmé. Kromě zmíně-ného připravujeme i oblíbený fotoateliér Lucie revival," informoval David Švandrlík.

V Mýtě kapela zahraje ve složení: Jarda Krásný a Jiří Šneberk, oba kytara a vokály, Martin Ruttner, basa plus zpěv, a už zmíněný David Švandrlík, který si vedle bicích vzal na starost i organizační záležitosti. Trochu jsme ho tedy pro vás vyzpovídali.

Co je v Lucii revival nového?

„Letošek je ve znamení de-setiletí naší existence. Stala se z nás vyhledávaná západočeská kapela, což nás velice těší, a fanouškům jsme za přízeň vděční. Řekli jsme si ale, že je čas se posunout i dál a začíná-me jezdit šňůru koncertů celorepublikově. Do míst, která jsme zatím nikdy nenavštívili. Takže uvidíme."

A co samotná kapela?

„Sestavu jsme neobměnili, ani na to nepomýšlíme. Se složením, v jakém působíme, jsme asi nejspokojenější za dobu desetiletého fungování. Nikdo se nevyvyšuje, panuje souhra. Ale nejen v kapele, i co se týče kamarádství. Žádná ponorka nehrozí. Lucie revival se z koníčka změnila na ko- ně, který nás všechny moc baví. Jsme rádi, že to můžeme dě- lat, a makáme, aby se zvládlo vše, co je třeba. Máme teď našlápnuto tak, že bychom rádi hráli nejméně dalších deset let, pokud to naše zdraví vydrží a lidi budeme bavit."

Kam tedy dál?

„No, to je otázka… Samozřejmě tu do určité míry funguje svázanost se slovíčkem revival. Na jednu stranu je to pro nové publikum, o němž už jsem se zmínil, záruka. Pro nás , na stranu druhou, je to ovšem do určité míry omezující. Rozhodli jsme se vyzkoušet novou formu. V žádném případě to ale naši současnou úroveň neoslabí. Kmenoví členové se měnit nebudou, ale chceme rozšířit obsazení o přizvané hosty. Uvažujeme i o několika speciálních koncertech. Víc zatím prozrazovat raději nebudu. Hlavní podoba vykrystalizuje až v zimě. To je ten správný čas na nazkoušení nového repertoáru, promyšlení scény, sestavení plánu vystoupení a podobně."

Mluvíte o zimě, takže tehdy se činnost mění?

„Dva měsíce jsme zavření ve zkušebně či kanceláři a pracujeme na přípravě celého roku. Všechno je třeba vymyslet, zorganizovat, naplánovat i nazkoušet. Pak se vyjíždí. Jestliže pravidelně koncertujeme, což je nezbytné, protože jinak jakoby kapela nežila, dlouhé zkoušení později už potřeba není. Lidi, se kterými hraju, jsou muzikanti na vysoké úrovni, kteří ovládají svůj nástroj na sto procent. Na každém z nás je, aby se udržoval cvičením na úrovni. Za nástrojem vždy sedíte sám, individuálně.

Jsme prostě parta čtyř lidí, kteří si jako muzikanti i kamarádi sedli. „Jak říká Jirka Šneberk: „Kapelu nesestavíš, kapela musí vzniknout."

Autor: Božena Šopejstalová

21.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bývalý policista Karel Suchý je nevinný

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení