Gymnázium Rokycany se stalo spádovou školou pro region, kde od pondělka probíhají opravy státních maturit tedy písemných prací a didaktických testů.

Převahu má matematika. V pondělí ti, kterým se státní zkouška nepovedla, zaplnili pět tříd, přičemž v každé jich bylo po šestnácti. Dále nám včera ředitelka školy Drahomíra Rancová sdělila: „Úterek byl vyhrazený angličtině, šest jedinců psalo písemnou práci, sedm didaktický test." Dnes je na pořadu mateřština, testu a písemné práci se dohromady podrobí třiadvacet lidí."

„Písemky z českého jazyka se budou opravovat tady, z anglického plus didaktické testy se ale posílají Cermatu," informoval ještě zástupce ředitelky Pavel Benedikt.

„Příští středu, jedenáctého září, jsme vyhradili pro ústní opravy maturitních zkoušek bývalých studentů gymnázia. Pět z nich bude dělat dílčí část a jeden ji skládá celou," doplnila Rancová.

Pokud jde o druhou část spojeného vzdělávacího celku střední odbornou školu tam se mladí muži a slečny zapotí 13. září. Na jednoho z nich čeká maturita komplet, na čtyři opravná ústní zkouška z češtiny a na posledního obhajoba práce z předmětu softwaru.

Více ve středečním vydání Rokycanského deníku.